Kysučanky si skvelou treťou tretinou zabezpečili postup do finále EFC

12.10.2019 18:30:29
Medzinárodný turnaj EuroFloorball Cup 2019 (9. - 13. októbra) v Malackách dnešným dňom vstúpil do svojej vyraďovacej časti a ako prvý spoznal svoje finálové zloženie ženský turnaj. Ruský celok Nauka-SAFU, ktorý vyhral nad Gdaňskom 4:1, vyzve Kysucké Nové Mesto. Rozhodlo o tom strhujúce víťazstvo 6:4 nad Weissenfelsom.

Kysučanky dokázali na súpera parádne vyletieť a skóre otvorili už po šesťdesiatich sekundách zásluhou Laury Chupékovej. Nemky sa však rozhodiť nenechali, tempu sa rýchlo prispôsobili a postupne ho začali samy udávať. Na začiatku šiestej minúty aj dostali loptičku do bránky Radky Mládenkovej, no vysokou hokejkou. Pokračovalo sa vo skvelej atmosfére, o ktorú sa starali obe strany. Vyrovnania sa nemecký tím predsa len do prestávky dočkal, a to 21 sekúnd pred sirénou, keď sa ujala strela Pauline Baumgartenovej.

Gól do šatne mohol byť pre ďalší priebeh mimoriadne dôležitým psychologickým momentom a v prostrednej časti hry skutočne mali Nemky navrch. Gólmi Janiny Rumiovej a Vanessy Weikumovej odskočili na dvogólový rozdiel, ale posledné slovo tejto tretiny patrilo Kysuckému Novému Mestu, keď Chupéková svojím druhým gólom šikovne spoza bránky prekvapila nemeckú brankárku.

Boj o šiesty zásah trval do 45. minúty, kedy Linda Pudišová vrátila výsledku vyrovnanú podobu, ale jeho dôležitosť vzápätí znížila Katja Leonhardtová prinavrátením vedenia na nemeckú stranu. S pribúdajúcimi minútami to bolo o tom, kto si v strhujúcom stretnutí ušetril viac síl. Mládenková bola oporou svojho celku, zatiaľ čo v 51. minúte vyrovnala Klára Svrčková a v 56. minúte poslala Kysucu do vedenia 5:4 Chupéková. Dve minúty pred koncom to vyskúšal Weissenfels bez brankárky, ale z tlaku nebolo nič. Rýchlemu brejku Faktorovej a Zátekovej dala bodku presnou strelou Klára Hlávková.

Finále proti ruskému tímu Nauka-SAFU je na programe zajtra od 11:00.

FBK Kysucké Nové Mesto – Sparkasse Weissenfels 6:4 (1:1, 1:2, 4:1)

Hlasy po zápase

Michal Vlček (tréner Kysuckého Nového Mesta):V prvej tretine sme nemali prakticky žiadnu streľbu a hráčky vymýšľali nezmyselné prihrávky. To je proti takýmto súperom cesta do pekla. Postupne sa to, našťastie, obrátilo, viac sme strieľali, dievčatá nabrali ten správny ´drive´ a verili v to, že to môžeme zvládnuť.

Linda Pudišová (útočníčka Kysuckého Nového Mesta):Víťazstvo chutí veľmi dobre, keďže sme si ho v tretej tretine poriadne ´odmakali´. Nezačali sme tak, ako sme si povedali v šatni, ale dokázali sme to otočiť a som veľmi rada za svoje spoluhráčky. Na finále sa vždy teším, ale bude to oveľa ťažší zápas ako tento, musíme v ňom začať na sto percent a postupne ešte pridávať.

Radka Mládenková (brankárka Kysuckého Nového Mesta):Začali sme veľmi zle, akési zaspaté a vôbec sme nedodržovali  to, čo sme si pred zápasom v šatni povedali. Začiatok nám uletel, ale zomkli sme sa sa ako kolektív, zamakali sme jedna za druhú a v tretej tretine sme to dokázali otočiť. Tréneri museli aj zvýšiť hlas, každá jedna si potom vstúpila do svedomia a na ihrisku to bolo vidieť.

AUTOR: Richard WEINFORTNER