Kysučanky sú pripravené potvrdiť svoje kvality

19.04.2020 15:09:49
Víťazným družstvom Hyundai extraligy žien sa pre sezónu 2019/20 stali dievčatá z Kysuckého Nového Mesta, ktoré po základnej časti obsadili prvé miesto tabuľky. Keďže sa rozbehnuté play-off nepodarilo dokončiť, Kysučanky zaznamenali postupný vzostup svojich kvalít a umiestnení, hoci nie sú majsterkami Slovenska.

Z osemnástich náročných duelov boli Kysučanky až v štrnástich z nich víťazkami v riadnom hracom čase. Štvrťfinále play-off mali s bratislavským Hurikánom rozbehnuté výborne, keď vyhrávali na zápasy už 2:0 a s najväčšou pravdepodobnosťou by bez väčších problémov postúpili do semifinále. „Predchádzajúca sezóna bola najlepšia v našej histórii. Domácu súťaž sme odštartovali vysokým víťazstvom nad Michalovcami a hneď v prvom víkende sme porazili aj minuloročné majsterky zo Sabinova. Blížil sa náš historický štart v Euro Floorball Cupe, na ktorý sme sa prihlásili hlavne kvôli tomu, aby dievčatá nabrali medzinárodné skúsenosti a zúročili ich v domácej súťaži a neskôr aj v reprezentácii. Konečné druhé miesto na EFC bolo odmenou za našu tímovú drinu a nakoplo nás to v ďalšej práci. Konečné prvé miesto po základnej časti Hyundai extraligy s odstupom piatich bodov bolo splnením nášho predsezónneho cieľa. V tíme sa presadili nové posily, ktoré sa či už na ihrisku alebo v kabíne, ukázali ako správna voľba. Druhým predsezónnym cieľom bolo zapracovať do zostavy mladé dievčatá a aj to sa nám podarilo. Skutočnosť, že sa súťaž nedohrala s tým už my ako klub nič nenarobíme, ale súhlasíme s jej ukončením. Verím, že budúca sezóna bude zas o niečo lepšia,“ zhodnotil Marián Chlebana, tréner MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto.

 

Na Kysuciach nebolo ďaleko od zisku historického majstrovského titulu, no osud zariadil inak. Kysučanky si tak budú musieť udržať tento trend aj v nasledujúcom ligovom ročníku. „Myslím, že sme toho schopní. Máme mladé a veľmi ctižiadostivé družstvo, ktoré sa ale snažíme držať pri zemi. Ak bude všetko ako má byť, čiže tréningový proces, financie, trénerský tím, podpora od rodičov, či mesta a budú sa nám vyvarovať zranenia, tak si myslím, že by sme to mohli dotiahnuť ďaleko,“ doplnil bývalý kouč Juventy Žilina.

 

Kolektívny tréningový proces je dočasne minulosťou a tak nie je jednoduché udržať kontakt a aktivitu so zverenkyňami. „Ja momentálne neudržiavam žiadny kontakt s hráčkami, keďže som zo Žiliny. Venujem sa robote a svojim deťom, s ktorými sa učím. Kontakt s dievčatami udržiavajú kolegovia tréneri Michal Vlček a Miroslav Kašper. Každá jedna z dievčat má už vo florbale čo to odtrénované a vie, že ak nebude na sebe stále makať, tak ju to dobehne a môže o svoje miesto v tíme prísť,“ prezrádza Chlebana a na otázku, či plánujú posilniť káder pred novou sezónou Hyundai extraligy povedal: „Odchody z tímu nemáme hlásené zatiaľ žiadne. Verím, že Petra Gešová s Radkou Mládenkovou budú pokračovať aj v ďalšej sezóne a do tímu majú pribudnúť nové posily, zatiaľ je to ale potvrdené len ústne, čiže sa všetci nechajme prekvapiť ako to dopadne.“

 

AUTOR a FOTO: Miroslav HÝLEK

späť