Kysučanky zatiaľ ovládli tabuľku!

17.09.2018 08:54:10
Úvodný rozbeh má za sebou aj najvyššia súťaž žien extraliga. Bez zaváhania a bodovej straty zostali po dvoch kolách len tri tímy – Kysucké Nové Mesto, Sabinov a Tvrdošín. Všetky družstvá naplno využili výhodu domáceho prostredia. Čiastočne zaváhali obhajkyne majstrovského titulu z Pruského, ktoré zdolali Nemšovú až po predĺžení.

Majsterky z Pruského začali sezónu považským derby súbojom v Dubnici proti Nemšovej. Domáce dievčatá aj napriek chýbajúcim hráčkam bývalej prvej lajny nastrieľali svojim súperkám dostatok gólov, no veľa inkasovali, čo vyústilo do remízy 8:8 a následného predĺženia, v ktorom rozhodla o výhre Pruského dvojgólová strelkyňa zápasu Angelika Bližňáková. „Na úvod sezóny to bol naozaj divoký výsledok a samotný zápas mal aj divoký priebeh. Hralo sa na obe strany veľmi útočne, najskôr sme viedli, neskôr doťahovali. Som nespokojný s obrannou hrou, naopak ma potešil strelecký potenciál, súdržnosť tímu, bojovnosť a odhodlanosť rovnaká, aká tu bola aj v minulosti,“ zhodnotil tréner ŠK 98 Pruské Vladimír Gábor.

 

Plný bodový zisk z domácich dvojzápasov využili tri družstvá. Sabinovské „Predátorky,“ ktoré sú vicemajsterkami Slovenska zvíťazili v sobotu nad bratislavským Hurikánom 6:2 a včera nedali šancu ani Nitre, ktorú zdolali 12:6.

 

Za domáce výkony sa nemusia hanbiť ani dievčatá z Tvrdošína, ktoré si poradili 9:2 s Prešovom a s Michalovcami vyhrali po úvodnom trápení sa napokon 6:4.

 

Do čela extraligovej tabuľky sa vyhuplo mladé a nádejné družstvo z Kysúc. Dievčatá nezaváhali v stretnutí proti Michalovciam, ktoré porazili tesne 7:6, no včera doslova „rozobrali“ FBC Mikuláš Prešov v pomere 15:1. „Veľmi sa tešíme, že sme úspešne absolvovali oba zápasy s plným počtom bodov. Bolo cítiť, že to boli prvé súboje sezóny, síce sme mali aj prípravné. V oboch súťažných sme dominovali na lopte, ale ešte je tu niekoľko vecí, na ktorých musíme zapracovať a zlepšiť ich. Bodovo sa presadili takmer všetky hráčky, z čoho máme veľkú radosť. Za zmienku určite stojí hetrik Laury Chupekovej a rovnako hetrik a k tomu tri asistencie Lindy Pudišovej. Taktiež premiérový gól našej novej posily Kláry Hlávkovej. Tréneri sú s nami veľmi spokojní a dúfame, že s každým ďalším zápasom bude náš výkon lepší,“ povedala talentovaná hráčka Kysučaniek Alica Brodňanová, ktorá v oboch víkendových súbojoch strelila súperkám po dva góly.

 

Na Spiš zavítali dievčatá z Nitry, ktoré dokázali uchmatnúť miestnej Kométe dva body víťazným gólom počas predĺženia. „Zápas začal aktívne z oboch strán, súper nás mierne zaskočil vysokým napádaním, ktoré nám spočiatku robilo problém, no dokázali sme sa s tým vysporiadať. Skóre bolo takmer stále vyrovnané a šance sa striedali na oboch stranách. Výkon dievčat ma potešil a dá sa na ňom stavať do ďalších zápasov. Proti Sabinovu sme mali diametrálne odlišný vstup do súboja. Ani sme sa nenazdali a už sme museli doťahovať vysoké manko, celá prvá tretina bola z našej strany zlá. V tej druhej sa však začali diať veci, baby si vstúpili do svedomia, skóre výrazne skresali a súper sa začal obávať. Na začiatku tretej tretiny sme dostali možnosť znížiť stav na rozdiel jedného gólu, no trestné strieľanie sme nepremenili. Avšak situácia, ktorá nás položila na kolená, prišla o pár minút neskôr pri vylúčení a následnom udelení ČK2 jednej z našich obrankýň, čo bol úder z pohľadu ubúdania síl, no najmä úder psychický. Výsledok je krutý, skóre až moc vysoké vzhľadom na celkový priebeh zápasu, no musíme ho prijať, hodiť za hlavu a myslieť už na ďalšie zápasy,“ skonštatoval tréner Slávie Nitra Michal Špeťko. Hráčka Spišskej Novej Vsi Sára Adamcová, videla súboj s Nitrou nasledovne: „Bol to pre nás smolný zápas, v ktorom sme si dali dva góly, ktoré sa odrazili od našej hračky, navyše sme nepremieňali vypracované šance. Naša stála brankárka Nina Vartovníková je zranená a tak ju musela nahradiť najmladšia brankárka, ktorá síce odchytala dobre, ale chýbajú jej ešte skúsenosti.“ Včera už hráčky Kométy bodovali v stretnutí s Hurikánom naplno a tešili sa z víťazstva 5:2. „Do zápasu sme išli s jednoznačným cieľom a to vyhrať, čo sa nám podarilo a v útoku zabrala aj druhá päťka, ktorá strelila úvodné góly. Tiež nás podržala brankárka a myslím, že trénera potešila aj bojovnosť všetkých dievčat,“ dodala Adamcová.

 

Výsledky extraligy žien:

 

1. kolo – sobota 15. 9. 2018:

 

ŠK 98 Pruské – NTS FK-ZŠ Nemšová 9:8 pp (2:2, 2:4, 4:2, 1:0)

 

FbC Predator Sabinov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – Slávia Nitra 4:5 pp (2:1, 0:1, 2:2, 0:1)

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – Eastern Wings Michalovce 7:6 (4:2, 2:1, 1:3)

 

FbK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov 9:2 (5:0, 3:2, 1:0)

 

2. kolo – nedeľa 16. 9. 2018:

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FBC Mikuláš Prešov 15:1 (3:1, 6:0, 6:0)

 

FbK Tvrdošín – Eastern Wings Michalovce 6:4 (0:1, 2:1, 4:2)

 

FbC Predator Sabinov – Slávia Nitra 12:6 (7:3, 0:2, 5:1)

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

 

Aktuálna tabuľka po 2. kole:

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť