Kysučanky zaváhali, Nemšová na čele tabuľky

09.10.2018 12:33:33
Nie príliš vydarený víkend majú za sebou hráčky B-tímu Kysuckého Nového Mesta, ktoré prehrali v Trenčíne, ale aj s béčkom Nemšovej, ktorá ich vystriedala na čele tabuľky. Prvé body získali Košičanky, ktoré doma zdolali bratislavské Florpédo a posledné bez bodu sú aj naďalej dievčatá z Čadce.

Trenčín potvrdzuje svoju kvalitu aj v aktuálnej sezóne. Dievčatá spod hradu Matúša Čáka vyhrali doma oba súboje a to nad Kysucami 8:3 a v nedeľu aj nad nováčikom z Čadce 9:0, čo ich drží na druhom mieste tabuľky o horšie skóre za B-tímom Nemšovej. Práve Nemšová kombinovaná s hráčkami z Rimavskej Soboty taktiež bodovala naplno keď s prehľadom porazila Čadcu 15:0 a v náročnejšom súboji vyhrala nad Kysučankami 11:8. „Možno sme uštedrili súperkám výsledkový debakel, ale hračky z Čadce sú naozaj šikovné. Ešte pár mesiacov tréningov a majú možnosť vyhrať túto ligu. Zápas proti Kysučankám sme si takmer prehrali samé. Dievčatá z Kysúc sú tak isto veľmi šikovné na to aké sú mladé. Obe víťazstvá nás samozrejme potešili,“ povedala hráčka Nemšovej Alexandra Švančarová.

 

„Žochárky“ z Topoľčian odohrali len jeden zápas a to v Badíne proti Banskej Bystrici. Súboj sa skončil nerozhodne 2:2 a Topoľčany sú družstvom, ktoré zaznamenalo v troch zápasoch až dve remízy. „Tento zápas pre nás určite nedopadol podľa našich predstáv. Chceli sme mať všetky body z výhry bohužiaľ sme nevedeli prvé dve tretiny využiť gólové príležitosti a skóre sa začalo otvárať až v polovici poslednej tretiny. Takže súboj bol veľmi vyrovnaný. Mrzí nás, že sme po našom góle v oslabení na 2:1 inkasovali vyrovnávajúci gól a tak už v druhom zápase tejto sezóny sme skončili s remízou. Dúfame, že ďalšie duely už budú pre nás výherné, predsa nikto sa rád o body nedelí,“ povedala hráčka Topoľčian Romana Gogová.

 

Košičanky sa v nedeľu dočkali prvého víťazstva. V domácom prostredí zdolali Florpédo 7:2, no deň pred tým ťahali za kratší koniec v súboji s druhým bratislavským tímom ŠK Lido, ktorému podľahli 3:8. „Vôbec sa nám v sobotu necestovalo do Košíc ľahko. Nevedeli sme, čo môžeme čakať od mladého tímu akým Košice sú. O úspešnom výsledku sme však rozhodli počas prvej tretiny. Psychicky nás nabudili hetriky Mati Ďurďákovej a Simči Kullovej. Košice sa síce snažili ešte skóre zvrátiť, no my sme si výhru postrážili,“ zhodnotila kapitánka ŠK Lido Zuzana Šišmišová.

 

Výsledky prvej ligy žien:

 

3. kolo – sobota 6. 10. 2018:

 

1. FBC Florbal Trenčín – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ 8:3 (2:1, 1:1, 5:1)

 

NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ – JSC – Wild Girls Čadca 15:0 (6:0, 4:0, 5:0)

 

Cassovia Velesis Košice – ŠK Lido Prírodovedec 3:8 (1:5, 2:1, 0:2)

 

Zápasy FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBK Harvard Partizánske a TJ FBK Hornets Mútne – FbO Žochár Topoľčany odložili na sobotu 20. 10. 2018.

 

4. kolo – nedeľa 7. 10. 2018:

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FbO Žochár Topoľčany 2:2 (0:0, 0:0, 2:2)

 

Cassovia Velesis Košice – FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava 7:2 (1:0, 5:2, 1:0)

 

1. FBC Florbal Trenčín – JSC – Wild Girls Čadca 9:0 (0:0, 4:0, 5:0)

 

NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ 11:8 (6:3, 1:2, 4:3)

 

Zápas TJ FBK Hornets Mútne – FBK Harvard Partizánske odložili na nedeľu 21. 10. 2018.

 

Aktuálna tabuľka po 4. kole:

späť