Kysučanky zvýšili náskok výhrou nad Sabinovom

05.11.2018 12:50:51
Líderkám extraligy žien z Kysuckého Nového Mesta sa na vedúcej pozícii očividne páči. Po ďalšom ligovom dvojkole vyhrali v oboch zápasoch a zvýšili svoj náskok v tabuľke pred ostatnými prenasledovateľkami. Svojich súperov „valcovali“ družstvá z Pruského a Nemšovej, ktoré „zničili“ Prešov a Michalovce poriadnymi debaklami.

Už v piatok predohrali súboj ôsmeho kola družstvá Spišskej Novej Vsi a Kysuckého Nového Mesta. Zápas bol vyrovnaný a dalo by sa povedať, že na vrch mali domáce Spišiačky, ktoré však napokon prehrali tesne 3:4. Kysučanky svoj výkon však vygradovali v sobotňajšom stretnutí v Prešove, kde dokázali zvíťaziť nad vicemajstrom zo Sabinova 6:4 a upevnili si prvú pozíciu v tabuľke. „Zo súboja so Spišskou Novou Vsou som spokojný len so ziskom troch bodov, ktoré sme si za predvedený výkon asi ani nezaslúžili. Dievčatá zrejme súperky trochu podcenili a čakali, že sa tento zápas vyhrá sám. V sobotu to už bol výkon aký si od dievčat predstavujem a za predvedenú hru si zaslúžia pochvalu,“ zhodnotil tréner líderiek súťaže z Kysúc Michal Vlček. „Predátorky“ zo Sabinova sa z prehry poučili a včera nedali šancu na úspech dievčatám z Tvrdošína, ktoré zdolali 11:3. „Prvý duel sme nehrali doma, kvôli Majstrovstvám Slovenska v silovom trojboji konanom v našom meste. Vystriedali sme našu halu za prešovskú, čo sa podpísalo aj pod chabú návštevu fanúšikov. Kysucké nás prekvapilo veľmi behavým štýlom hry, ktorý sa im darilo do posledných chvíľ dodržiavať. Naše najskúsenejšie hračky nechávali Kysučanky sa otočiť okolo nich ako okolo stĺpov z čoho padli až tri góly. Kysučanky boli lepším tímom. Na našej hre sa podpísala aj absencia troch tréningov. Po zápase sme si povedali, čo musíme zmeniť ak chceme vyhrať nad Tvrdošínom, pretože Kysucké malo proti nám ešte asi minimálne päť samostatných nájazdov, čo som za dve sezóny proti nám toľko nezažil... Tvrdošín držal hru len prvú tretinu. Tak sme sa dostali do vyššieho náskoku a zápas sa zlomil v druhej tretine. Hrali sme úplne iný florbal ako deň predtým. Prvý extraligový zápas odchytal nováčik v našom tíme Sára Lemesany. Týmto jej chcem zablahoželať k premiére a to hneď víťaznej. Teraz nás čakajú Michalovce a Prešov. Dáme možnosť zahrať si aj dievčatám, čo nedostávajú toľko príležitosti,“ povedal obšírne tréner Sabinova Ján Motešický.

 

Výrazne počas víkendu „nakupovali“ družstvá Prešova a Michaloviec. Prešovčanky prehrali v Nemšovej 1:19 a aby toho nebolo málo, včera schytali 1:20 v Dubnici s Pruským... Podobne sú na tom Michalovce, ktoré s Pruským prehrali 0:13 a v Nemšovej 2:17.

 

V Bratislave sa odohral duel medzi Hurikánom a Nitrou. Bratislavčanky majú zrejme najlepšiu sezónu v histórii účasti v extralige, čo potvrdili ďalším víťazstvom 4:2 a sú zatiaľ na peknom piatom mieste len dva body od druhého Sabinova.

 

Výsledky extraligy žien:

 

7. kolo – sobota 3. 11. 2018:

 

ŠK 98 Pruské – Eastern Wings Michalovce 13:0 (7:0, 3:0, 3:0)

 

FbC Predator Sabinov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 4:6 (0:2, 2:3, 2:1)

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – FBC Mikuláš Prešov 19:1 (4:1, 6:0, 9:0)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – Slávia Nitra 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – FbK Tvrdošín 3:9 (1:4, 1:3, 1:2)

 

8. kolo – nedeľa 4. 11. 2018:

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – Eastern Wings Michalovce 17:2 (4:0, 7:2, 6:0)

 

FbC Predator Sabinov – FbK Tvrdošín 11:3 (2:1, 6:1, 3:1)

 

ŠK 98 Pruské – FBC Mikuláš Prešov 20:1 (4:0, 9:1, 7:0)

 

Aktuálna tabuľka po 8. kole:

späť