Kysuce cestujú do Bratislavy ale aj do Nemšovej, súperky sú v strehu

01.11.2019 18:51:06
Hyundai extraliga žien naberá na tempe a tak sú aj počas „dušičkového“ víkendu na programe súboje siedmeho a ôsmeho kola. Zajtrajšie súboje budú špecifické najmä tým, že ho nazývame „rúžovou záležitosťou.“ Mesiac október bol celonárodnou podporou kampane NIE RAKOVINE!, do ktorej sa zapájajú aj všetky florbalistky Hyundai extraligy. Ambasádorkou tejto súťaže je v kampani Adela Kľúčiková z Hurikánu Bratislava, ktorá zastupuje takmer dve tisícky hráčok florbalu na všetkých úrovniach v rámci Slovenska.

V piatich športových halách zajtra očakávame a zároveň pozývame nielen fanúšikov florbalu, ale aj ľudí s deťmi a celými rodinami, ktorým je téma tejto kampane sympatická.

 

Rozbehnuté Kysučanky cestujú na ihriská súperiek. V zajtrajšom súboji sa predstavia v hlavnom meste proti Hurikánu. Zápas môžete sledovať LIVE na huste.tv. V nedeľu však Kysučanky odohrajú náročnejší duel v Nemšovej. „V obidvoch zápasoch by sme chceli potvrdiť našu formu, vieme že nás čakajú náročné súboje s húževnatým Hurikánom, kde budeme pravdepodobne dobíjať bránku súpera cez pozorne postavenú obranu a nedeľňajší útočný florbal. Na zápas v Nemšovej sa teším, nakoľko preverí naše zadné rady,“ povedal tréner Kysučaniek Marián Chlebana.

 

Spišiačky sa tešia na dva domáce zápasy, no nebudú to mať hlavne v tom zajtrajšom vôbec jednoduché. Na Východ vycestujú úradujúce majsterky zo Sabinova. Kométa nemá na svojom konte zatiaľ žiadne body hoci v súboji štvrtého kola doma zdolala Hurikán jednoznačne vysoko 11:1. Ligová komisia SZFB však zápas kontumovala v prospech Bratislavčaniek a dôvodom bolo porušenie pravidiel zo strany Spišskej Novej Vsi, za ktorú nastúpil vyšší počet hosťujúcich hráčok než povoľujú pravidlá. „Ľahko stratené body po odmakanom zápase s Hurikánom nás nesmierne mrzia, ale budeme si do budúcna na podobné chyby už dávať pozor. Cez víkend hráme domáce zápasy a zajtra proti Sabinovu chceme podať čo najlepší výkon a v nedeľu s Michalovcami sa budeme snažiť pridať na naše konto nejaké body,“ povedala hráčka Spišskej Novej Vsi Sára Adamcová.

 

Posledné družstvo tabuľky, ktorým je Nitra, nečaká nič jednoduché. Slávia cestuje do Dubnice nad Váhom, kde sa predstaví proti lídrovi súťaže Pruskému. Prušťanky valcujú všetko, čo im stojí v ceste a v dueli s Nitrou sú jednoznačnými favoritkami. Nitra sa však ľahko nevzdá. „Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať a získať všetky body. Bohužiaľ od začiatku sezóny sa nám lepí smola na hokejky, keď sme dva vyhraté zápasy pustili v poslednej tretine a proti Partizánskemu sa nám nedarilo v koncovke. Najväčší problém máme s úspešnosťou streľby a pozornou obranou, na čom musíme popracovať. Zápas s Pruským bude veľmi náročný. Zatiaľ sú bez prehry a nedokázal ich zastaviť ani minuloročný majster. Musíme hrať pozorne v obrane a nepúšťať súpera k streľbe. Ako som písal na začiatku, do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Každý je poraziteľný. Verím svojim dievčatám, že vydajú zo seba maximum,“ povedal tréner Nitry Roland Drgoň.

 

Orava zažije tiež zaujímavé stretnutia. Do Tvrdošína vycestujú Michalovce a majstrovský Sabinov. Nováčik z Partizánskeho sa predstaví na horúcej pôde v Nemšovej a v nedeľu v Bratislave proti Hurikánu.

 

Program zápasov Hyundai extraligy žien:

 

7. kolo – sobota 2. 11. 2019:

 

14.30 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – FbC Predator Sabinov (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

15.00 hod – ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

16.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – FBK Harvard Partizánske (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

17.00 hod – FbK Tvrdošín – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Školská, Tvrdošín)

17.15 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

 

8. kolo – nedeľa 3. 11. 2019:

 

11.00 hod – FbK Tvrdošín – FbC Predator Sabinov (MŠH, Školská, Tvrdošín)

13.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – Eastern Wings Michalovce (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

15.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

16.00 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBK Harvard Partizánske (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

späť