Kysucké Nové Mesto na EFC so striebornými medailami

13.10.2019 13:52:37
Florbalistky Kysuckého Nového Mesta neobsadili celkové prvé miesto na prestížnom medzinárodnom turnaji EuroFloorball Cup 2019 (9. - 13. októbra) v Malackách. Vo finále podľahli hráčkam ruského klubu Nauka SAFU 2:8.

Do zápasu vstúpili lepšie Kysučanky, keď v 10. min otvorila skóre Klára Hlávková. Rusky však ešte v prvej tretine otočili stav vo svoj prospech. Najprv v 13. min vyrovnala Maria Kitaievová a o dve minúty neskôr poslala Nauku do vedenia Viktoria Trusevičová.

Hráčky ruského zástupcu pokračovali v nastolenom trende aj v druhej časti, dva góly strelila Kitaievová a jeden pridala Anastasia Skirdenková. Kysučanky znížili v 38. min na 2:5 presným zásahom Laury Chupekovej. Necelú minútu pred koncom mohla pridať ďalší gól Kitaievová, ale nepremenila trestné strieľanie.

Rusky nepoľavili ani v záverečnej časti a tretiemu tímu uplynulého ročníka slovenskej extraligy žien nasúkali ďalšie tri góly, všetky v posledných troch minútach duelu.

Hráčky Kysuckého Nového Mesta odchádzajú z podujatia so striebornými medailami a s bilanciou štyri zápasy, tri víťazstvá a jedna prehra. Dve florbalistky z kádra slovenského družstva sa napokon objavili aj v All-star tíme turnaja – brankárka Radka Mládenková a útočníčka Laura Chupeková. Najproduktívnejšou hráčkou podujatia sa stala skúsená Kitaievová, ktorá získala v štyroch stretnutiach 25 bodov za 12 gólov a 13 asistencií. Najproduktívnejšia Kysučanka Chupeková nazbierala 11 bodov (8+3).

Nauka-SAFU – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 8:2 (2:1, 3:1, 3:0)

Marián Chlebana (tréner Kysuckého Nového Mesta):Za stavu 5:2 sme si povedali, že s tým chceme ešte niečo spraviť a niečo skúsiť. Nepodarilo sa to, dostali sme góly, ktoré plynuli z našej otvorenej hry. V rámci turnaja sa nedá nič kritizovať. Všetko bolo úplne v poriadku, boli sme tu prvý raz, šli sme o turnaja skromne, a nehrali sme sa na nejakého domáceho giganta. Dievčatá treba pochváliť za to, ako turnaj absolvovali a obrovská pochvala patrí aj fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť.

Ema Škvrndová (kapitánka Kysuckého Nového Mesta):Počas celého turnaja bola skvelá atmosféra aj v našej kabíne, posledný zápas sme si chceli maximálne užiť. Súper ukázal obrovskú kvalitu, majú skvelú techniku a bol to veľmi náročný zápas. Ďakujeme našim fanúšikom, ktorí s nami ochotne trávili tieto dni, rovnako aj trénerom a hráčkam, že do toho dali srdiečko.

Adriana Michalisková (brankárka Kysuckého Nového Mesta):Vedeli sme, že budeme hrať so silným súperom, čo sa aj potvrdilo. Mali výbornú techniku, dostávali sa do rýchlych brejkov a premieňali ich. S babami sme na celom turnaji tvorili veľmi dobrý kolektív, no vo finále už nestačili sily.

Laura Chúpeková (útočníčka Kysuckého Nového Mesta, členka All-Star teamu):Finále bolo jedným z najťažších zápasov, aké som kedy odohrala, ale pridáva nám to skúsenosti. Čím náročnejších súperov máme, tým lepšie. Fanúšikovia nás hnali dopredu, ďakujeme im za podporu, neskutočne nás hnalo dopredu, keď sme strelili góly a jasala celá tribúna.

Klára Hlávková (útočníčka Kysuckého Nového Mesta):Nauka bola najťažší súper, proti akému som kedy hrala. Na to, že sme mladý tím, sme dosiahli obrovský úspech a nazbierali sme skúsenosti, ktoré by sme v extralige nikdy nenabrali.

AUTOR: Samuel PREKOP