Ladislav Gál: "Dúfam, že si cestu do haly nájde čo najviac ľudí "

17.01.2014 17:37:14
Mui vstupujú do záverečnej prípravy pred kvalifikáciou.

Slováci sa v bratislavskej HANT Aréne stretnú v silnej európskej kvalifikačnej skupine, kde budú bojovať o druhú účasť medzi svetovú elitu. Pred záverečným zrazom sme vyspovedali Ladislava Gála, šikovného útočníka a navrátilca do košického ATU.

 

Pred sezónou šiel skúsiť zahraničný angažmán do českej extraligy. Bol na lane úradujúceho majstra Vítkovic, kde pôsobí ďalší odchovanec ATU, Lukáš Řezanina. Nakoniec zakotvil Laco Gál v konkurenčnom tíme FBC Ostrava. Prečo dostal prednosť FBC pred WOOW odpovedá sám. „Bolo to ťažké rozhodnutie pretože som nikdy nehral v inom klube ako v ATU. Rozhodol som sa pre ľudí, ktorých poznám (Turo, Vašo) (Turek Dominik a Václav Komačka poz. red.).“


Zahraničný angažmán sa skončil pre Gála predčasne, keď už v decembri obliekal dres ATU Košice. V FBC Ostrava, u aktuálne 10. tímu AutoCont extraligy odohral 12 zápasov s bilanciou 3 góly a 2 asistencie. Čo sa stalo, že sa z nového pôsobiska vrátil? „Vrátil som sa domov, pretože sa mi v klube nepáčili niektoré veci, o ktorých rozprávať nechcem.“ uzavrel kapitolu Ostrava.

 

Dnes štartuje mužská reprezentácia svoj posledný zraz. Posledné ladenie pred kvalifikáciou v HANT Aréne prebehne v známom prostredí na Považí. V Trenčíne sa dnes stretne užší výber, ktorý sa po zraze uzavrie a pocestuje do Bratislavy. Slovákov čakajú Srbi, Švajčiari, Estónci a Belgičania v termíne od 29. januára do 2. februára v spomínanej HANT Aréne. „Verím, že sa ukážeme pred domácim publikom v dobrej forme a postúpime na MS. Sú tu poraziteľní súperi a teším sa na zápasy. Myslím si, že rozhodovať bude zápas s Estónskom.“ obhliadol sa smerom vpred košický odchovanec.

 

 

Pod novým vedením tak Slováci absolvujú prvú vážnu previerku. Laco Gál má za sebou už viacero šampionátov i trénerov. Ako sa mu pracuje pod novým vedením? „Je cítiť, že ľudia, ktorí sú v realizačnom tíme pracujú na zlepšení podmienkach pre nás a záleží im na tom.“ vyzdvihol prácu realizačného tímu. Na záver si zaželal a zároveň pozval všetkých fanušíkov do HANT Arény na kvalifikáciu. „Dúfam, že si cestu do haly nájde čo najviac ľudí a aj to môže rozhodovať v dôležitých zápasoch.“ Uzavrel rozhovor Laco Gál.

 

Vstupenky na kvalifikáciu si môžete zakúpiť priamo - TU, cez internetový server www.predpredaj.sk Viac o kvalifikácii nájdete na oficiálnej stránke www.wfcq2014.sk


FOTO: Archív Ladislav Gál / IFF Flickr


späť