Lamačka: „Tsunami je výzvou pre každého a preto kožu lacno nepredáme!“

25.01.2019 19:35:45
K návratu úradujúcich majstrov na trón budú potrebné dve udalosti v zajtrajších stretnutiach extraligy mužov. Tsunami musí zvíťaziť v Trenčíne nad 1. FBC, no Nižná by musela zaváhať v Bratislave s Lidom. To sú hneď dva zaujímavé zápasy sedemnásteho kola, no netreba zabudnúť ani na súboj košického ATU so Snipers, či Hurikánu s Florkom.

Zaujímavý šláger kola medzi tretím bratislavským Lidom a prvou Nižnou sa odohrá už tridsať minút predpoludním v hlavnom meste. Na Orave triumfovala Nižná 9:4 a tak by chceli domáci súperom prehru vrátiť. „Vieme akú silu má družstvo Nižnej. Okrem dobrého výkonu nám musí trochu priať aj šťastie lebo vieme, že loptičky z ich florbaliek sa odrážajú všade, len nie na naše hokejky. Florbalové ihrisko by mohlo trochu vyrovnať výkony, keďže v hale Mladosť nie je polovica ihriska dva metre od hranice veľkého bránkoviska... Takže tvrdá a poctivá robota môžu byť základom úspechu,“ povedal tréner bratislavského Lida Roland Bluska.

 

Majstrovské Tsunami zo Záhorskej Bystrice nebude čakať na zaváhanie Nižnej v Bratislave, ale pokúsi sa zvíťaziť v Trenčíne nad FBC. Domáci však bojujú o účasť v play-off a body súrne potrebujú. „Sme si vedomí a dobre vnímame, aké je aktuálne rozloženie síl a postavenie jednotlivých družstiev v tabuľke. Rozhodne náročný bude každý zápas až do konca základnej časti. V podstate každý súboj už treba vnímať ako duel play-off, avšak trpezlivo a kľudne ísť ďalej. Úradujúci majster Tsunami je súper s menom a výzvou pre každého. Hrá aktívny a útočný florbal. Kvôli pracovným povinnostiam som vynechal utorňajší tréning, ale verím že mužstvo sa pripravuje tvrdo na majstra. Osobne mám rád tieto zápasy, rešpektujem silu a kvalitu, ale kožu lacno nedáme,“ prezradil skúsený hráč 1. FBC Trenčín Juraj Lamačka.

 

Fanúšikovia, ktorí očakávali premiéru českej legendy Tomáša Kafku v bráne trenčianskeho AS budú opäť sklamaní. Trenčania cestujú na zápas do Prešova bez neho. „Tomáš sa v našej bráne ešte neobjaví, lebo má pracovné povinnosti ale jeho premiéra sa už blíži. Zajtra nás čaká náročný a dôležitý súboj v Prešove, čo si všetci uvedomujeme. Všetci veríme, že uspejeme a podarí sa nám vybojovať postup do play-off,“ povedal hrajúci tréner a kapitán FBK AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Hurikán má na svojom konte stále nula bodov pričom odohral už mnoho vyrovnaných zápasov s mnohými súpermi ale na víťazstvo to nestačilo. Kde hľadať príčinu? Zajtrajší súboj s Florkom Košice by to konečne mohol zmeniť. „Myslím si, že je to hlavne psychika a do určitej miery aj chýbajúce skúsenosti, ktoré nás v niektorých dueloch pripravili o lepší výsledok. Viackrát v zápase sa nám stane, že v kľúčovej chvíli spravíme zlé alebo opačné rozhodnutie ako by bolo treba. A to nás potom stojí možné body. Ale nezazlievam to nikomu, pretože na chybách sa každý učí,“ ozrejmil možnú príčinu neúspechov tréner Hurikánu Michal Bortlík a na otázku kam sa vytratili skúsení hráči tohto tímu dodal: „Rozhodli sa skončiť alebo hrať iba pre zábavu, pretože im to buď práca nedovolila alebo sa už jednoducho zmenili ich ciele. Je to takisto prirodzený vývoj, len u nás je viac viditeľný, pretože sme zanedbali našu mládež a teda nedochádza k postupnému nahrádzaniu starších hráčov mladšími.“

 

Do mesta pod Dubňom cestujú Spišiaci, ktorí už nádeje na účasť v play-off zrejme stratili. Zato žilinské „Kobylky“ sa z deviatej pozície prebojovať do bojov o majstra môžu a tak potrebujú zvíťaziť.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

17. kolo – sobota 26. 1. 2019:

 

11.30 hod – ŠK Lido Prírodovedec – TJ A-FbO Nižná (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

16.30 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (ŠH Rosinská, Rosinská cesta, Žilina)

16.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FK Florko Košice (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – Fat Pipe Snipers Bratislava (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FBK AS Trenčín (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

späť