Lido jednou nohou v Extralige

20.08.2015 16:37:00
Úvodným zápasom sa včera v Piešťanoch rozbehla kvalifikácia o účasť v Extralige juniorov pre nadchádzajúcu sezónu 2015/2016. Stretli sa medzi sebou domáci FBC Páv Piešťany a bratislavské ŠK Lido.

Ešte sa domáci tím nestihol poriadne obzrieť a prehrával po desiatich sekundách 0:1. V druhej minúte však domáci stihli vyrovnať. Florbal však dosť trpel, súperi sa nepoznali a nevedeli čo od seba očakávať. Opatrný, ustráchaný a ospalý florbal pokračoval počas celej prvej tretiny. V jej závere sa Lido dostalo do vedenia zásluhou Michala Obšitníka.

Druhé dejstvo prinieslo o niečo viac vzruchu a góly padali len do piešťanskej brány. Bratislavčania ušli po troch presných zásahoch domácim na skóre 1:5 a v záverečnom dejstve si čoraz viac dovoľovali, skúšali a tempo hry sa zrýchlilo. Výsledkom zvýšenej aktivity hostí boli ďalšie tri góly v sieti Pávov v priebehu necelých troch minút. Od 45. minúty sa však už skóre nezmenilo a Lido si do odvety odviezlo víťazstvo so skóre 8:1. „Začiatok bol doslova katastrofálny. Hra statická a do stavu 3:1 sme sa doslova trápili. Bol to náš úvodný zápas sezóny, no pred ním sme boli v hale na lopte striedavo s kondíciou dva týždne,“ zhodnotil výkon svojho družstva tréner ŠK Lido Pavol Veninger.

Piešťanci nedokázali v úvodnom zápase kvalifikácie využiť domáce prostredie a ani pomoc fanúšikov, ktorí na juniorskú kvalifikáciu prišli do hľadiska v hojnom počte. „Začali sme veľmi zle a po individuálnej chybe sme príliš skoro inkasovali. Podarilo sa nám relatívne rýchlo vyrovnať a myslím si, že aj hra bola v prvej tretine vyrovnaná. Postupne sme odišli kondične a neskôr po ďalších inkasovaných góloch aj psychicky. Teší nás návšteva fanúšikov a touto cestou sa im chceme poďakovať za našu podporu. Mrzí nás, že sme ich sklamali,“ povedal po zápase tréner FBC Páv Piešťany Stanislav Drabant.

Odveta je na programe v pondelok 24. augusta 2015 o 17.00 v ŠH Elán v Bratislave.