Lido otočilo zápas s Tsunami a predĺžilo sériu víťazstiev

17.11.2019 22:06:49
Florbalisti ŠK Lido Bratislava predĺžili svoju víťaznú sériu už na päť zápasov. V sobotňajšom zápase 8. kola domácej extraligy v Športovej hale Elán zdolali hráčov tímu Tsunami Záhorská Bystrica 5:4 po predĺžení. Lido pritom prehrávalo 0:3 či 1:4, ale vďaka výbornej tretej tretine strhli rezultát na svoju stranu.

Slovenský vicemajster si už v prvej tretine utvoril trojgólové vedenie, Lido v druhej časti znížilo na 1:3, ale ďalší zásah Tsunami vzápätí pridal Tomáš Jurica. Iskričku nádeje pre domácich vykresal počas presilovky Patrik Paulikovič. Lido mohlo v 51. min znížiť na rozdiel jediného gólu, ale kapitán René Slezák nepremenil trestné strieľanie. Zverencom Rolanda Blusku sa napokon predsa podarilo upraviť stav na 3:4, presadil sa Ondrej Pagáč. Lido sa razom dostalo na koňa a necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny vyrovnal Slezák. O dvoch bodoch pre domáce družstvo rozhodol v predĺžení Pagáč.

„Hrali sme v netradičnom termíne, nie sme zvyknutí nastúpiť na zápas v nedeľu od 18.00 h. Najmä v prvej polovici zápasu to bolo aj cítiť. Hľadali sme sa, súper nám odskočil na rozdiel troch gólov. Tréner nám počas prestávky pripomenul, ako máme hrať. Dali sme hlavy hore, začali sme makať, hrali sme tímovo a potom to už išlo. Našťastie nám tam padli nejaké góly. Škoda, že to nie je za tri body, ale sme radi aj za dva,“ uviedol autor hetriku Pagáč.

Lido je v tabuľke slovenskej extraligy na štvrtom mieste so ziskom 15 bodov, piate Tsunami má o dva body menej, no zápas k dobru.