Lido prehralo aj v Záhorskej Bystrici, môže ho predbehnúť Florko

13.02.2020 23:39:50
Florbalisti Tsunami Záhorská Bystrica potvrdili pozíciu aktuálne druhého najlepšieho tímu v extralige mužov a na domácej palubovke vyhrali 8:6 v rámci predohrávky 19. kola. Tsunami o triumfe rozhodlo v prostrednej tretine, ktorú vyhralo 3:1, ostatné dve dejstvá boli gólovo vyrovnané.

Víťazstvo strieborného tímu uplynulého ročníka režíroval reprezentačný útočník Martin Kubovič, ktorý dosiahol hetrik a pridal tri asistencie. „Pozitívne vnímam iba to, že sme vyhrali a získali sme tri body. Takisto fajn je, že sa do zostavy vrátil Oliver Kubaský a okamžite potvrdil svoju kvalitu a bol pre nás platný hráč. Vôbec nám nefungovala obrana, na naše pomery sme dostali veľmi veľa gólov. V ďalších zápasoch musíme byť lepší, pretože dnes to opäť nebolo ideálne,“ uviedol 23-ročný krídelník, ktorý si oblieka dres s číslom osem.

 

Zverenci Rolanda Blusku zdramatizovali záver zápasu, keď v 19. min využil presilovú hru Michal Vico. Na jeho zásah odpovedal do prázdnej bránky Machovič, no hostia skórovali ešte raz. Z trestného strieľania stanovil rezultát 25 sekúnd pred koncom tretej tretiny Marek Dida. Vyzdvihnúť treba výkon kapitána Reného Slezáka, ktorý si pripísal štyri gólové prihrávky.

 

„Bol to pre nás náročný zápas, najmä pre to, že predošlý duel v Košiciach nám vôbec nevyšiel. Do stretnutia sme sa vžili a vrátili sme sa ku nášmu florbalu, ktorý vieme a chceme hrať. Súper potvrdil svoju technickú kvalitu a my sme urobili viacero chýb, ktoré nás stáli lepší výsledok. Nie je však možné, aby niekto sústavne, väčšinu sezóny, poškodzoval buď mňa alebo Lido. To by v extralige nemalo byť,“ povedal Bluska. Lido je v tabuľke na piatom mieste, no v sobotu ho môže predbehnúť Florko Košice, ktoré doma privíta AS Trenčín. 

 

Výsledok predohrávky zápasu 19. kola extraligy mužov:

 

Štvrtok 13. februára 2020:

 

Tsunami Záhorská Bystrica - ŠK Lido Prírodovedec 8:6 (1:1, 3:1, 4:4)

 

Aktuálna tabuľka

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť