Lido „prešustrovalo“ body v druhej tretine

09.10.2016 13:24:10
V zápasoch šiesteho kola mužskej Extraligy dominovali hosťujúce tímy. Zo šiestich súbojov dokázali vyhrať až štyri. Najvýraznejšiu dominanciu mal aktuálny líder tabuľky FK AS Trenčín, ktorý v Bratislave zvíťazil nad VŠK FTVŠ až o osem gólov a to v pomere 10:2.

Ako prví však včera stratili doma body Košičania. Florko zaskočili hráči Záhorskej Bystrice, ktorí si na začiatku vytvorili dvojgólový náskok a do konca súboja vedenie z rúk nepustili. Napokon Tsunami uhralo víťazstvo 5:4. Ani na Orave nekvitli ruže organizátorom. Nižná prehrala so Skalicou rovnako tesne o jediný gól 5:6.

Večerný duel medzi bratislavským ŠK Lido a žilinskými „Kobylkami“ priniesol o niekoľko gólov viac, no hlavne drámu až do konca stretnutia. Lido začalo ideálne a už v tretej minúte viedlo 1:0 a v trinástej pridalo druhý presný zásah Vladom Grambličkom. Pohoda vydržala domácim do 25. minúty zápasu. Vtedy znížil na 4:3 Jaroslav Málus a začalo sa peklo pre domácich. V priebehu dvanástich minút dokázali Žilinčania streliť ešte päť gólov, no Lido odpovedalo len raz, keď dorovnalo skóre na 5:5... „Kobykly“ tak odchádzali do šatní s náskokom 5:8. Záverečné dejstvo prinieslo ešte drámu, no Lido sa dokázalo presadiť na kontakt jedného gólu z presilovej hry až v poslednej minúte. Záverečných štrnásť sekúnd už vyrovnanie neprinieslo. „Proti súperovi akým bol včera žilinský Grasshoppers sa nedá hrať na plno len štyridsať minút, čo sa potvrdilo a prejavilo aj na výsledku. Počas druhej tretiny sme úplne vybuchli a v ďalšom priebehu sme sa už nedokázali dotiahnuť na súpera,“ povedal tréner ŠK Lido Gabriel Mészáros. Jeho žilinský kolega Marián Galovič má nasledovný pohľad na tento súboj: „Takmer v každom zápase prehráme úvodnú tretinu. Nejak nám zatiaľ proste nevychádzajú. Zato druhá časť nám vyšla na výbornú. Dominovali sme vo všetkých činnostiach a množstvo šancí sme ešte nedokázali využiť. Vo zvyšku súboja sme si náskok chceli ustrážiť, čo sa nám aj napriek dvom inkasovaným gólom podarilo. Sme radi za toto víťazstvo, pretože stred tabuľky je veľmi vyrovnaný a každé zaváhanie znamená veľké posuny o niekoľko miest nižšie a určitú stratu kontaktu s ostatnými tímami.“

Česť domácich zachraňovali včera dve družstvá. Úradujúci majstri FK ATU Košice si poradili s FBC Mikuláš Prešov, ktorý zdolali 12:6 a ŠK 1. FBC Trenčín konečne na tretí pokus potešil svojich fanúšikov na tribúnach prvým domácim víťazstvom, ktoré zaznamenal nad košickým nováčikom Žltým Snehom (8:1).

Dnes v dohrávke tretieho kola zvíťazila FBC Skalica nad FK ATU Košice 6:5 po samostatných nájazdoch. Majstri sa aj napriek domácej prehre vyhupli na druhé miesto tabuľky so stratou troch bodov na FK AS Trenčín.