Lido si zahrá Extraligu juniorov

25.08.2015 20:00:40
Bratislavský tím ŠK Lido si v kvalifikačnom dvojzápase o účasť v nasledujúcom ročníku Extraligy juniorov poradil s FBC Páv Piešťany. Po víťazstve 8:1 v Piešťanoch vyhrali Bratislavčania aj včera v domácom prostredí jednoznačne 9:2.

Súperi sa už navzájom spoznali v Piešťanoch a tak sa na úvodný gól čakalo až do štrnástej minúty. Strelili ho domáci, ktorí svoj náskok postupne zvyšovali. „Na rozdiel odprvého súboja sme vedeli do čoho ideme a nadviazali sme na dobrý záver zápasu z Piešťan. Od začiatku sme išli za jednoznačným cieľom zvíťaziť a zabezpečiť si účasť v Extralige,“ povedal tréner ŠK Lido Pavol Veninger. V juniorke to však Bratislavčania v úvodnej sezóne nebudú mať jednoduché. V kádri disponujú skôr mladšími ročníkmi, čo je síce z hľadiska perspektívy dobré, no pre nasledujúcu sezónu náročné. „Starší hráči nám síce chýbajú, no ešte stále máme čas pre nábory, či prípadné prestupy nových hráčov. Našim cieľom je aby sme sa vyhli baráži a zachovali si extraligovú príslušnosť aj v ďalšej sezóne,“ dodal Veninger.

 

Piešťanci pricestovali do Bratislavy len s ôsmimi hráčmi. Zdalo sa akoby možnosť postupu vopred vzdali. „Mrzí ma prístup mojich zverencov k odvetnému zápasu. Niektorí boli na dovolenke, iní si našli množstvo výhovoriek prečo sa nemôžu zúčastniť a to je zlé. Vzhľadom na počet hráčov sme si nemohli dovoliť s domácimi hrať otvorenú partiu. Držali sme sa do štrnástej minúty a od prvého inkasovaného gólu sa to s nami už viezlo dolu vodou. Súper bol jednoznačne lepším tímom a zaslúžene postúpil,“ skonštatoval sklamaný kouč FBC Páv Piešťany Stanislav Drabant.

 

V prvom kole Extraligy juniorov sa ŠK Lido 12. septembra 2015 stretne v derby s ďalším bratislavským účastníkom FbO Florpédo.

späť