Lido v novej sezóne zrejme bez kapitána R. Slezáka

15.06.2020 17:06:10
Pre florbalistov ŠK Lido Prírodovedec je nedokončená sezóna 2019/2020 minulosťou a už hľadia na nový ročník. Za uplynulou edíciou extraligy mužov sa obzrel a plány do tej ďalšej načrtol predseda bratislavského klubu Pavol Veninger.

Lido skončilo v základnej časti tesne na piatej priečke, rovnaké umiestnenie mu teda patrí aj v konečnom poradí. „Neukončený ročník sa hodnotí ťažko. Liga bola veľmi vyrovnaná a základná časť bola z našej strany ako na hojdačke. Slabší úvod, potom výborná jesenná forma a po novom roku sa body získavali opäť ťažšie. Napriek tomu nám prvá štvorka ušla iba o celkové skóre a opäť sme sa presvedčili, že na každom góle záleží,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) predseda a brankár Lida v jednej osobe Pavol Veninger.

 

„Boli sme sklamaní, že vrchol sezóny sa neuskutoční, no nezostalo nám nič iné ako to akceptovať, keďže zdravie je prvoradé. Play-off je vždy odmena za celoročnú prácu a na sériu s Tsunami sme sa veľmi tešili, no nevyšlo to. Veríme, že v septembri sa súťaž rozbehne bez problémov,“ dodal.

 

Lido mohlo pomýšľať aj na vyššie priečky v závere kalendárneho roka 2019 ťahalo osemzápasovú šnúru víťazstiev, aj vinou zranení však na ňu v tomto roku nedokázali nadviazať. „Veľmi nás potešili juniori, ktorí sa stali stabilnou súčasťou kádra a ukázali, že môžeme s nimi počítať. Jediné čo nás sklamalo, bola frekvencia a vážnosť zranení, ktoré sa od leta vyskytovali v podstate pravidelne. Roztrhnuté väzy, zlomené kosti, svalové zranenia a choroby všetkého druhu nám značne komplikovali život. Hláška ‚personálne sa s tým vysporiadame‘ celkom zľudovela,“ opisuje patálie Bratislavčanov ich šéf.

 

Čo robiť, aby sa podobným nepríjemnostiam v budúcnosti vyhli? „V rámci tréningového procesu sme mali vlani slabšie leto, keďže máme hráčov v podstate z celého Slovenska a teda chvíľu nám trvalo, kým sme sa pozbierali a začali reálne všetci pokope trénovať. Potom forma išla hneď hore a dokázali sme vyhrávať. Kľúčom k tomu, aby sme tak vedeli hrať, je mať široký a celoročne zdravý káder. Do ďalšieho ročníka plánujeme mať extra tréning na prevenciu proti zraneniam, aby sa nestalo, že vo februári budeme mať na listine zranených viac ľudí ako na tréningu,“ uviedol Veninger.

 

Florbalisti Lida nenechávajú nič na náhodu a už sa pripravujú na nový ročník. „S oficiálnou prípravou sme začali 1. júna, ale viem, že niektorí hráči sa začali pripravovať individuálne podstatne skôr. Trénujeme štyrikrát týždenne do začiatku júla a následne bude tri týždne prebiehať príprava individuálne. Od augusta ideme do haly.“

 

Rysuje sa im však potenciálny problém, keďže odchod do zahraničia oznámil kapitán mužského družstva René Slezák a zmena nastane aj na pozícii trénera. Najlepší kouč roka 2019 Roland Bluska chce totiž opäť skúsiť šťastie priamo na palubovke. „Keďže ešte nezačalo prestupové obdobie, tak zatiaľ nič nie je potvrdené a už sme sa neraz presvedčili, že čo nie je na papieri, o tom sa radšej nerozpráva. Nejaké príchody máme pripravené, ale bližšie to špecifikovať zatiaľ nebudeme. Čo sa odchodov týka, tak takmer istý je odchod Reného Slezáka do Česka a Viktor Vnuk skúsi ročné hosťovanie v inom slovenskom tíme. Čo sa realizačného tímu týka, na pozícii trénera končí Roland Bluska, ale v tíme ostáva. Rolo sa rozhodol, že chce mať radosť zo športu ako hráč a teda zarezáva s nami na letnej príprave,“ uzavrel Veninger.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: ŠK Lido Prírodovedec

späť