Lido zvíťazilo už siedmykrát po sebe

30.11.2019 22:57:58
V Hodoníne sa tešila Nižná, ŠK Lido Prírodovedec natiahol sériu víťazstiev už na sedem zápasov a Florko prehralo s Tsunami. Aj to priniesli sobotňajšie zápasy desiateho kola extraligy mužov.

Zápas v Hodoníne pred viac ako 100 divákmi ovládli florbalisti Nižnej, ktorí zvíťazili nad organizátorom AS Trenčín 8:4. Oravčania už v piatej minúte viedli 2:0, Považania vyrovnali v závere prvej tretiny, no hneď v úvode druhého dejstva sa opäť dostali do vedenia. Trenčania v 29. min síce vyrovnali, ale Nižná pred druhou prestávkou odskočila súperovi o dva góly a náskok si už udržala. V záverečnej dvadsaťminútovke ešte znížil Samuel Dávidek, Oravčania však pridali ďalšie tri góly.


„Na zápas sme boli maximálne ‚nahecovaní’ z dôvodu, že nás AS Trenčín minulý rok vyradil v semifinále a mali sme im čo vracať. Do duelu sme vkročili perfektne a hneď sme sa ujali vedenia. Súper náš náskok po celý zápas iba dobiehal a nepodal najlepší výkon. Naopak naše výkony konečne gradujú. Musím pochváliť organizáciu zápasu v Hodoníne a poďakovať našim fanúšikom, že nás prišli podporiť až do Česka,“ uviedol autor hetriku Nižnej Tomáš Reguly.

 

Bratislavské Lido natiahlo sériu víťazstiev už na sedem duelov. Na palubovke poslednej Spišskej Novej Vsi vyhralo pomerne tesne 10:7. „Na zápas sme sa pripravovali, ako na jeden z najnáročnejších v sezóne. Podmienky naozaj nie sú jednoduché – cesta, hala úplne iná, s akými sa stretávame. Pripravili sme sa však naozaj zodpovedne. Výsledok síce nie je jednoznačný, ale myslím si, že sme boli počas celého zápasu lepšie družstvo. Súper nepredal kožu lacno, preto bol výsledok taký tesný. Kvalita však bola na našej strane. Pochválil som chalanov za to, že náskok, ktorí si utvorili ani raz nestratili,“ zhodnotil tréner ŠK Lido Prírodovedec Roland Bluska.

 

Tri body si z Bratislavy odviezli hráči Mikuláša Prešov, ktorí triumfovali nad Snipers 8:4. Pozíciu aktuálne najproduktívnejšieho hráča súťaže potvrdil Jan Kominek, ktorý ku štyrom gólom v drese Prešova pridal aj jednu asistenciu. „Do zápasu sme šli naplno, ale v úvode sa nám nedarilo premieňať šance a v prvej tretine sme strelili len jeden gól. Defenzíva fungovala veľmi dobre, chalani si poctivo plnili svoje povinnosti. Druhá časť bola vyrovnaná, súper sa nás snažil zatlačiť, ale nepoľavili sme. Vedeli sme, že v poslednej tretine do nás Snipers pôjde naplno, čakali sme na chyby a následne skórovali, čo nám prinieslo konečné víťazstvo,“ povedal kouč východniarov Peter Čaja.

 

Naopak, z hlavného mesta odišlo naprázdno košické Florko, ktoré prehralo so strieborným tímom z uplynulej sezóny Tsunami Záhorská Bystrica 2:5. Hetrikom sa blysol reprezentant SR Martin Kubovič. Iný tím z východu republiky - ATU Košice - vyhral nad nováčikom z Púchova 7:2.

 


Výsledky zápasov extraligy mužov:

 

10. kolo - sobota 30. novembra 2019:

 

FaBK ATU Košice – FBK Púchov 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
Tsunami Záhorská Bystrica – FK Florko Košice 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
AS Trenčín – TJ A FbO Nižná 4:8 (2:2, 1:3, 1:3)
Fat Pipe Snipers Bratislava – FBC A4ka Mikuláš Prešov 4:8 (0:1, 2:2, 2:5)
FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – ŠK Lido Prírodovedec 7:10 (1:3, 2:2, 4:5)

 

Aktuálna tabuľka


AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Fat Pipe Snipers Bratislava

 

späť