Likavka vrátila Snipersu požičané!

07.03.2017 17:20:26
Tri zo štyroch štvrťfinálových súbojov prvej ligy mužov sú už ukončené a postúpili v nich favoriti. Jediná séria, ktorá bude mať dohru až v piatom dejstve a to vo štvrtok, je súboj Snipers Bratislava s Meteníkmi Likavka.

Víťazi základnej časti FbC Predator Sabinov, dokázali vyhrať aj tretí vzájomný zápas, no tentoraz priamo v Púchove. Obe družstvá sa gólovo naťahovali a o svojom víťazstve 9:7 a postupe do semifinále rozhodli „Predátori“ až počas záverečnej tretiny.

Ani Spišiaci sa nedali zahanbiť a dokázali tretí bod vybojovať v súboji proti FBK Harvard Partizánske. Spišiaci položili dobrý základ pre postup už počas prvej tretiny, ktorú vyhrali 4:1 a domácim v ďalšom priebehu nedovolili dorovnať skóre. Východniari napokon vyhrali 8:3.

Do Detvy cestovali Trnavčania a boli odhodlaní ukončiť sériu už v sobotu. Darilo sa im to už od úvodu zápasu, pretože v tretej minúte skóre otvoril kapitán FBC 11 Trnava Matej Vanta, ktorý bol v podstate strojcom víťazstva hostí. Trnava vyhrala 7:5 a Vanta „zavesil“ päť kúskov do domácej siete.

Po dvoch celkom pohodových víťazstvách domáceho Snipers nad Meteníkmi Likavka nič nenaznačovalo, že by Bratislavčania mali mať problémy s postupom do semifinále. Likavka však v Ružomberku zabrala a najprv v sobotu zdolala Snipers 4:3 a v nedeľu sa domáci tešili z výhry 8:6. Stav série je tak nerozhodný 2:2 a o postupujúcom sa rozhodne vo štvrtok od 19.30 hod v športovej hale Elán v Bratislave.

Výsledky štvrťfinále prvej ligy mužov:

3 – Štvrťfinále – sobota 4. 3. 2017:

FBK Púchov – FbC Predator Sabinov 7:9 (3:3, 1:1, 3:5)

FBK Harvard Partizánske – Floorball club Young Arrows Spišská Nová Ves 3:8 (1:4, 2:1, 0:3)

DTF team Detva Joxers – FBC 11 Trnava 5:7 (0:2, 4:3, 1:2)

Meteníci Likavka – Snipers Bratislava 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)