Lukáš Řezanina: Rozhodol náš tohtoročný príbeh

18.04.2014 11:59:30
Jediný slovenský zástupca v českom mužskom Superfinále poodkryl čosi zo svojich pocitov i plány do budúcnosti.

 

Má 21 rokov a nabitý kalendár. Minulý víkend sa stal opätovne českým šampiónom, v októbri si zahrá s Vítkovicami Ligu majstrov a v decembri sa po zdarnej kvalifikácií predstaví vo Švédskom Göteborgu. Na naše otázky odpovedal Lukáš Řezanina.

 

Lukáš, aké sú tvoje pocity po superfinále?

Pocity sú krásne, tá sezóna je neuveriteľná. Boli sme na 10. mieste počas základnej časti. Postupne sme išli hore, hádzali sa do striel a nakoniec naša partia má opäť titul.


Čo bolo kľúčom k úspechu?

Myslím si, že rozhodol náš tohtoročný príbeh. Išli sme z úplného dna a psychicky sme boli veľmi silní už v polovici semifinálovej série.


Ako sa ti hralo pred takou výbornou kulisou?

Bolo to krásne. Každým rokom je to už trošičku ľahšie. Človek už nerieši každé svetlo. Prvý rok som sa ešte cítil, ako také šteňa. Nechali sme si zobrať titul tesne pred koncom. Druhý rok som kríval s boľavým kolenom, tento rok to už bola paráda.


Vzrástla Vaša chuť a motivácia po titule, keď ste videli, že sa to Vašim kolegyniam podarilo?

Naše baby hrali parádny zápas. Videl som asi 5 minúť za stavu 0:0 a bolo hneď vidieť, že vyhrajú. Trénerova prvá veta po ich titule bola, že teraz už nemôžeme prehrať, bol by to škandál. (smiech)


Obhájili ste titul, čo je veľmi náročné. Ktorý z nich si viac ceníš?

Ťažká otázka. Prvýkrát  sa mi splnil sen, ktorý som mal od malička. Druhýkrát, to je ako scéna z hollywoodskeho filmu. Tím bol na 10. mieste v tabuľke a ja som sa učil chodiť po operácií. Len kvôli titulu a kvalifikácií. Všetko vyšlo perfektne.


Je ešte priskoro na plány do budúcna, ale pôjde 1.SC. WOOW do sezóny 2014/2015 znovu s najvyššími ambíciami?

Ťažko povedať. Ideme na Czech open, Ligu majstrov do Švajčiarska, potom sú MS v decembri a nakoniec príde play-off, kde nás Brno, Boleslav či Tatran majú v zuboch. Neviem si predstaviť ťažšiu sezónu.


Aké sú najväčšie rozdiely medzi českým a slovenským florbalom?

Rozdiely sú, ale nepodceňoval by som naše Slovensko. Ideme dobrým smerom, len potrebujeme šikovných ľudí. Pán Dudovič, pán Klimčík, pán Blaško či ďalší, vychovali veľa reprezentantov a ich kluby sú známe v zahraničí.


Na začiatku roku sa podarilo postúpiť na MS do Švédska. Bude decembrový šampionát v kolíske florbalu vrcholom tvojej doterajšej kariéry?

Mám 21 rokov.  Za sebou výbornú, pred sebou náročnú sezónu. Z Göteborgu už máme jedno zlato, takže...(smiech)

 

 

späť