M. Hofbauer ukončil kariéru. M. Dudovič: "Bol môj veľký vzor."

24.03.2020 14:19:34
Desaťnásobný švajčiarsky šampión Matthias Hofbauer, ktorý si 194-krát obliekol reprezentačný dres, v tichosti ukončil kariéru. Dôstojnej rozlúčky pred vypredaným hľadiskom sa nedočká, pretože sezónu vo Švajčiarsku pre koronavírus ukončili predčasne. Napriek tomu jeho čas ešte zrejme príde, tím SV Wiler-Ersigen jeho dres plánuje vyvesiť pod strop haly, kde sa už teraz vyníma dres jeho brata Christopha.

„Mal som dosť času si toto rozhodnutie premyslieť a pripraviť sa na to. Už som o tom premýšľal aj v minulej sezóne, ale ešte som si nedokázal predstaviť víkendy bez florbalu. Teraz však už necítim smútok, ale naopak, som vďačný, že som si sám určil moment, keď odídem. Môj brat Christoph toľko šťastia nemal a musel ukončiť kariéru zo dňa na deň pre zranenie,“ uviedol M. Hofbauer podľa webu unihockey.ch.

 

M. Hofbauer absolvoval dovedna desať majstrovstiev sveta a získal sedem bronzových medailí. Tú poslednú v decembri 2018, keď v Prahe doviedol Švajčiarov k bronzu v pozícii kapitána. V roku 2004 ho dokonca vyhlásili za najlepšieho útočníka šampionátu. Vo švajčiarskej najvyššej súťaži, kde celú kariéru absolvoval v tíme SV Wiler-Ersigen odohral 565 zápasov a nazbieral viac ako 1000 bodov.

 

„Nikdy som nepremýšľal o žiadnej veľkej rozlúčke. Moje lúčenie bolo v Chure v zápase štvrťfinále play-off bez divákov. Tak to jednoducho je a nejde to zmeniť. Vo svete je momentálne všetko naruby. Čo sa týka športu, táto situácia nám vzala skvelú príležitosť dosiahnuť s tímom niečo veľké. Je to trochu pocit prázdnoty, nedohrať play-off," zamyslel sa 38-ročný M. Hofbauer.

 

Jeho spoluhráčom v SV Wiler-Ersigen bol aj reprezentant SR Michal Dudovič. „Už odmalička bol Matthias môj veľký florbalový vzor. Zahrať si s takým hráčom v jednom tíme bol vždy môj sen. Veľmi veľa som sa od neho naučil, už iba tým, že som ho sledoval na tréningoch či na zápasoch. Bola pre mňa česť zahrať si s ním a za všetko, čo pre mňa urobil, mu patrí veľká vďaka,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) 21-ročný M. Dudovič (nar. 28. januára 1999) o spoluhráčovi, ktorý debutoval vo švajčiarskej najvyššej súťaži v sezóne 1997/1998.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Unihockey.ch

späť