Majster čara zbavený, Stupava ide ďalej!

16.03.2015 16:13:46
Košické Florko majstrovský titul neobháji. Rozhodla o tom štvrťfinálová séria proti stupavskému Tsunami. V sobotu sa zdalo, že Košičania výhrou 8:3 a znížením série na 1:2 ožívajú, no včera ich Záhoráci vyviedli z omylu.

 

Stupava dokázala zvíťaziť 6:5 a to hrali chlapci oba zápasy na Východe bez svojho trénera Rolanda Blusku, ktorý sa pre pracovné povinnosti na zápasy nedostavil. „V prvom zápase to bola spočiatku gólová naháňačka, podobná ako v druhom súboji u nás v Stupave. Súper nám však počas druhej tretiny ušiel na rozdiel troch gólov a my sme to bez účasti nášho trénera trochu predčasne zabalili. Proste sme sa psychicky začali pripravovať na ďalší zápas. Včera sme zachytili úvod súboja a vyhrávali sme už 3:0, čo nás nakoplo a aj keď súperi sa doťahovali, dokázali sme o gól vyhrať,“ zhodnotila dianie tretieho a štvrtého štvrťfinále opora stupavského tímu Martin Kubovič. Chlapci nezabudli ani na svojho trénera a naopak. Rolo musel byť v práci počas zápasov poriadne nervózny. „Musel zostať v práci, no snažil sa sledovať online prenos a po každej tretine sme spolu telefonovali a cez reproduktor sme si vymieňali informácie. Sme veľmi radi, že sme vyradili súpera, na ktorého sme si od začiatku verili a dnes už netrpezlivo čakáme na svojho semifinálového súpera,“ dodal Kubovič.

 

Tréner majstrovského Florka Pavol Blaško pomenoval príčiny neúspechu úradujúceho majstra: „Už pred celou sériou sme vedeli, že naša sila je predovšetkým v útoku. V obrannej činnosti sa počas celej sezóny trápime. V sobotu sme to zvládli, no včera bol zápas poznačený viacerými udalosťami. Pavol Dugas mal povinnosti v pôrodnici s manželkou a približne v piatej minúte zápasu odišiel. Navyše Štefan Majerník musel opustiť ihrisko a celá koncepcia sa nám postupne rozpadla. Chlapci dreli, no opäť sme nepremenili dostatok príležitostí. Veľa vecí, no najmä tréningový proces sme počas celej sezóny výrazne podcenili, čo sa nám vrátilo ako bumerang. Myslím si, že sme si vyššie umiestnenie v tejto sezóne ani nezaslúžili.“ A my už len dodávame, že touto cestou blahoželáme Pavlovi Dugasovi, ktorý sa počas zápasu stal dvojnásobným tatkom!

 

ZDROJ FOTO: facebook FbO Florko Košice

späť