Majster opäť prehral, Nižná s prvým triumfom v sezóne

21.09.2019 22:56:06
Majstrovský AS Trenčín nezvíťazil ani v druhom kole, práve naopak, v prvom domácom stretnutí sezóny 2019/2020 vybuchol dnes ako dynamit. Nižná získala prvýkrát všetky tri body. Z triumfov sa tešili aj hráči Púchova, Florka Košice, 1. FBC Trenčín a Záhorskej Bystrice.

Florbalisti Nižnej si pripísali prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne, nad Žilinou zvíťazili 8:3 v sobotňajšom stretnutí 2. kola slovenskej extraligy. Nižania tak odčinili nezdar v prvom kole, keď prehrali na palubovke aktuálnych vicemajstrov zo Záhorskej Bystrice 2:4. Úvodné dve tretiny i prvá polovica záverečnej časti sobotňajšieho duelu vo vynovenej hale v Tvrdošíne boli vzácne vyrovnané. Oravčania viedli 1:0 i 4:1, ale Žilinčania najprv vyrovnali na 1:1 a neskôr znížili na 3:4. Záver zápasu bol už jasne v réžii favorizovaného tímu.

 

Pod triumf Nižnej sa veľkými písmenami podpísal zastupujúci kapitán a meninový oslávenec Matúš Medžo, ktorý strelil tri góly, z toho dva v záverečnej šesťminútovke. V prvom zápase sezóny pritom absentoval pre zranenie členka. „Zápas bol veľmi bojovný. Nebolo vidno, že hráme na domácom ihrisku. Najmä prvé dve tretiny to bolo z nášho pohľadu také nemastné-neslané. Loptička nám veľa odskakovala od hokejok a bolo to zbytočne nervózne. V tretej tretine sme to našťastie zlomili, podarilo sa nám utvoriť si dostatočný gólový rozdiel a sme radi za premiérové tri body do tabuľky,“ povedal autor hetriku pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu.

 

Žilinčania sa po dvoch kolách musia uspokojiť s troma bodmi za minulotýždňové víťazstvo nad Púchovom 10:3. „Dnešný zápas bol vyrovnaný a výsledok nekorešponduje s dianím na ihrisku. Mrzí nás, že sme našimi chybami ponúkli súperovi šance. V tretej tretine ich z brejkov využil. Boli sme časť zápasu pasívni a prehrávali sme súboje. Hráči musia robiť viac čiernej roboty pre tím, odohrávať loptičku a byť dravší ako doteraz. V tomto sa musíme rýchlo zlepšiť inak nebudeme úspešní. Málo bojujeme a keď súpera konečne dostaneme pod tlak, spravíme zbytočný faul. Teraz sa už pozeráme na ďalšie stretnutie a súperovi gratulujem ku trom bodom,“ zhodnotil hráč Grasshoppers Marián Galovič.

 

Na neúspešnej vlne sa ocitol majstrovský tím AS Trenčín. Považanci po prehre so Snipers po predĺžení podľahli na vlastnej palubovke košickému ATU suverénne 4:12. „Tento zápas musíme jednoducho vypustiť z hlavy. Na čo sme siahli to sme pokazili, súper nás úplne rozložil. Takýto duel sme nezažili už asi 5 rokov. Na ploche nebol hráč, ktorý by zahral aspoň svoj priemer. Touto cestou by som sa chcel aj ospravedlniť našim divákom, že sa museli pozerať na tak zlý florbal, ktorý sme predvádzali,“ soptil hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka. Podobne kritický bol aj jeho spoluhráč Peter Klapita: „V zápase sme spravili také obrovské množstvo chýb, čo som počas svojho pôsobenia v Trenčíne ešte nezažil. Chýbala nám bojovnosť, srdiečko, nasadenie a pohyb. Vo všetkých aspektoch hry sme zaostali za súperom. Najviac ma mrzí množstvo prečíslení, keď hráči ATU zakončovali do prázdnej bránky a my sme nechali nášho gólmana sa vytrápiť a neboli sme schopní mu pomôcť,“ uviedol.

 

Úspešný bol aj druhý košický klub Florko, ktorý triumfoval pred vlastnými priaznivcami nad bratislavským Lidom 8:5. O úspechu Košičanov rozhodla prvá tretina, v ktorej domáci zvíťazili 4:1. „Je náročné hrať, keď nás je desať a prehrávame o dva či tri góly. Napádanie bolo pre nás veľmi náročné. Florko bolo veľmi technicky a individuálne vyspelé, to bolo rozdielové. Bojovali sme až do konca, čo bolo vidno od polovice druhej i v tretej tretine. Ako mužstvo sa musíme poskladať personálne a psychicky,“ povedal tréner Lida Roland Bluska.

 

V Záhorskej Bystrici sa tešili hráči družstva 1. FBC Trenčín, ktorí zdolali florbalistov Snipers Bratislava 9:4. „Z pohľadu hráča by som zhodnotil tento zápas ako veľmi náročný, keďže oba tímy hrali ofenzívne. Prvá tretina sa skončila remízou, nepremenili sme viacero vyložených šancí a to nás stálo vedenie. V druhej časti sme nehrali ideálne. Takticky sme zlyhali v obrannom pásme, kde nás Trenčín rozobral. Na záver sme pomenili formácie a snažili sme sa niečo urobiť s výsledkom. Tretiu tretinu sme vyhrali 3:1, ale proti tak kvalitnému súperovi to nestačilo,“ vyhlásil hráč Snipers Mojmír Kešelák. „Obe družstvá hrali útočný, atraktívny florbal, ale družstvo Trenčína využilo viac šancí ako my. Brankár súpera Klobučník podal nadštandardný výkon a nepustil ani jeden lacný gól. Pekný zápas poznačila červená karta, ktorú dostal hráč Trenčína,“ doplnil kouč Bratislavčanov Dárius Siheľský.

 

V tábore hostí vládla po zápase spokojnosť. „Náš triumf sa nerodil vôbec jednoducho. Najmä prvá tretina nebola vôbec dobrá. Niekoľko vecí v hre sme si po nej vysvetlili. Museli sme si uvedomiť, ž s takým prístupom nemôžeme uspieť. Od druhej časti to už bol úplne iný florbal. Chlapci makali na 100% a robili to, čo som od nich chcel. Za to ich musím pochváliť. V záverečnej tretine sme si opäť mierne skomplikovali situáciu úplne zbytočným vylúčením na päť minút, ale oslabenie sme odohrali výborne a zaslúžene sme triumfovali,“ uzavrel tréner 1. FBC Trenčín Jan Holovka.

 

Výsledky extraligy mužov:

 

2. kolo – sobota 21. 9. 2019:

 

FBK Púchov – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 14:4 (5:3, 4:0, 5:1)
TJ A-FbO Nižná – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 8:3 (1:0, 1:1, 6:2)
FBK AS Trenčín – FaBK ATU Košice 4:12 (2:3, 1:2, 1:7)
FK Florko Košice – ŠK Lido Prírodovedec 8:5 (4:1, 2:2, 2:2)
Fat Pipe Snipers Bratislava – 1. FBC Florbal Trenčín 4:9 (1:1, 0:7, 3:1)
FBC Mikuláš Prešov – Tsunami Záhorská Bystrica 5:11 (1:3, 2:4, 2:4)

Aktuálna tabuľka po 2. kole:

 

AUTOR: Samuel PREKOP

ZDROJ FOTO: FK AS Trenčín

späť