Majster stráca na lídra už deväť bodov

02.11.2015 18:21:19
Na aktuálneho lídra mužskej Extraligy, košické Florko, stráca obhajca majstrovského titulu FBC Grasshoppers Žilina, po ôsmich odohratých kolách už deväť bodov. Florko počas víkendu bodovalo naplno a je jediným tímom súťaže bez straty bodu.

„Kobylky“ v sobotu zaváhali v Stupave proti Tsunami Záhorská Bystrica, s ktorou prehrali 6:7. Včera sa do polovice zápasu trápili aj u nováčika v Skalici, no napokon zápas otočili vo svoj prospech a vyhrali ho 9:6. „Florkáči“ doma sfúkli Sabinov po výhre 7:1, no v Prešove po úvodnom dejstve prehrávali už 0:3 a v druhej tretine dokonca až 0:4, no dokázali napokon zvíťaziť 8:5. Florko prenasleduje ich mestský rival ATU, ktoré stráca v tabuľke len tri body. Zahrali si proti rovnakým súperom ako Florko a boli tiež stopercentní. Mikuláš Prešov porazili doma 13:9 a v Sabinove sa tešili z výhry 9:7.

 

Záhorská Bystrica včera nezopakovala výkon zo soboty a v domácom prostredí prehrala s Nižnou 4:10. Oravčania s prehľadom vyhrali v Skalici 14:5. Bratislavský Hurikán sa začína herne trápiť. Už štyri kolá v rade za sebou nedokázali zverenci Mateja Nováka získať ani bod. Po tesných prehrách 5:6 v Prešove a 8:9 v Sabinove prišla tretia v Trenčíne s FBC 7:9 a včera aj v domácom prostredí s M-Šport Salming Team Trenčín 4:9. „Náš neúspech by som stručne zhrnul do niekoľkých slov. Nekoncentrácia na hru, slabá kondícia, nepresné nahrávky,“ smutným hlasom skonštatoval kapitán Hurikánu Ján Purc, no napokon tému rozvinul: „Počas dvojtýždňovej prípravy na zápas, počas ktorej by hráči mali mať odtrénovaných šesť tréningov, majú poniektorí len dva, či tri... To naozaj nestačí na to aby sme boli úspešní. O prehre so Salmingom rozhodla tretia tretina predchádzajúceho zápasu s FBC Trenčín, ktorú sme vysoko prehrali. Pokračovali sme rovnakým spôsobom aj v domácom súboji ako sme končili v Trenčíne, čo vyústilo do skóre 0:5. Potom sa už len ťažko otáča výsledok.“ Na odľahčenie napätej situácie sme prehodili na tému reprezentácia. Blíži sa zraz, ktorý sa od piatku do nedele uskutoční v Radoli. Má čas hrajúci asistent reprezentačného trénera sledovať všetkých hráčov v Extralige? „Áno mám, no využívam na to čas hlavne keď som na striedačke,“ povedal už s úsmevom Purc, ktorý zároveň prezradil, že s trénerom Petrom Koutným je v častom kontakte predovšetkým mailovou formou.

 

M-Šport Salming Team Trenčín sa po slabšom začiatku začína rozbiehať. Svedčia o tom aj víkendové víťazstvá 6:5 s ŠK Lido po predĺžení a včerajšia pohodová výhra 9:4 na Hurikáne. „Chalani konečne začínajú veriť hernému systému, ktorý chceme predvádzať. Postupne si upratujeme v hlavách a začína sa to prejavovať aj na výsledkoch. Na Hurikáne nám vyšiel taktický zámer,“ zhodnotil hrajúci tréner Salmingu Juraj Matejka.

 

Lido včera prekvapilo rozbehnutý ŠK 1. FBC Trenčín. V hale na Bajkalskej v Bratislave dokázal Gabriel Mészáros v úlohe trénera nahecovať svoj tím proti svojim bývalým spoluhráčom tak dokonale, že zo stavu 0:2 „Liďáci“ otočili na konečných 13:5!

späť