Majster začne "doma" proti nováčikovi.

07.08.2016 20:20:49
Úradujúci slovenský florbalový majster FK ATU Košice sa v 1. kole základnej časti Extraligy mužov 2016/2017 predstaví vo štvrtok 15. septembra na palubovke nováčika Žltý Sneh Košice.

V úvode nového ročníka je na programe aj repríza trenčianského štvrťfinále. Záhorská Bystrica narazí v prvom kole na VŠK FTVŠ UK Bratislava, Prešov pocestuje na palubovku vicemajstra Florko Košice, Žilina si zmeria sily s Nižnou a Skalica s Lidom.

Majster FK ATU Košice chce od začiatku sezóny zbierať body. "Chceme získavať víťazné body od začiatku súťaže a tento súboj nebude výnimkou, ale musíme hrať zodpovedne a efektívne," prezradil kapitán majstrov Patrik Pelegrin: "Som rád že do extraligy pribudol ďalší celok z východu, ktorý bude dúfam pozitívnym oživením nového ročníka. Žltému snehu želám v mene ATU Košice, aby boli kvalitným súperom pre všetky celky a potvrdili tak dominanciu florbalovej kvality z košickej flrobalovej školy."

Nováčik si je vedomý sily majstrovského celku. "Na úvod sezóny nás čaká najťažší súper," ocenil silu súpera kapitán Žltého Snehu Roman Čepel a pokračoval: "S každým súperom budeme hrať dvakrát a je nám jedno kedy, tešíme sa na extraligovú sezónu. Bude to malé derby o halu na Ostrovského ulici, ktorá je domácou halou oboch celkov. Pre divákov to môže byť zaujímavý zápas. Uvedomujeme si že ATU bude favoritom stretnutia no my nepôjdeme do zápasu len s cieľom zúčastniť sa." dodal odhodlane Roman Čepel.

V Trenčíne si diváci budú môcť pozrieť derby, ktoré je tradične divácky atraktívne. Na strane AS Trenčín (zmena názvu družstva M-Sport Salming team) sa predstaví aj Milan Kováč, ktorý pôsobil uplynulé dve sezóny v českej extralige a taktiež Dominik Turek, ktorý vychytal titul pre ATU Košice. Na strane FBC Trenčín hlásia návraty a obnovenie kariéry Juraj Lamačka a Tomáš Filadelfi. Určite si diváci prídu v tomto zápase na svoje. 

Vicemajstrovské Florko privíta Prešov. Na strane Florka ohlásili ukončenie kariéry dlhoroční hráči a odchovanci klubu Pavol Dugas a Tomáš Kopčák. Uvidíme ako sa domáci vysporiadajú s týmito odchodmi. Tsunami Záhorská Bystrica bude hostiť na domácej pôde VŠK FTVŠ UK Bratislava. Žilinčania pravdepodobne začnú sezónu mimo Žiliny, nakoľko ich doterajšiu halu čaká rekonštrukcia. V dočasnom pôsobisku privítajú Nižnú. Posledný zápas kola obstarajú Skalica s Lidom Bratislava.

1. kolo Extraligy mužov 2016/2016

15.09.2016

Žltý Sneh Košice vs. FK ATU Košice
Florbalový klub AS Trenčín vs. ŠK 1. FBC Trenčín
FbO Florko Košice vs. FBC Mikuláš Prešov
Tsunami Záhorská Bystrica vs. VŠK FTVŠ Lafranconi UK
FBC Grasshoppers AC Uniza vs. TJ A - FbO Nižná  
FBC Skalica vs. ŠK Lido Prírodovedecspäť