Majsterky idú ďalej

16.03.2019 16:54:02
Štvrťfinálovú sériu zvládli na tri zápasy aj obhajkyne majstrovského titulu z Pruského, ktoré dnes uspeli na Spiši, kde vyhrali 6:2 a celú sériu 3:0 na zápasy.

Dievčatá z Pruského sa chceli v zápase čím skôr presadiť aby nemuseli tak ako v druhom domácom zápase urputne dobývať bránku Spišiačok, čo sa im podarilo už na konci štvrtej minúty. Autorkou prvého gólu bola Barbora Gáborová. Gólovú poistku zabezpečila Pruskému počas dvanástej minúty Alžbeta Bachorcová a do prestávky už gól nepadol.

Kapitánka Pruského Veronika Dobrodejová zavelila do ofenzívy tretím gólom hostiek, no Spišiačky sa ešte neplánovali vzdať. Katarína Talpašová znížila na 1:3 z pohľadu domácich a držala svoj tím v hre o dobrý výsledok.

Väčšia pohoda na hokejky Pruského prišla po štvrtom góle o ktorý sa postarala opäť Veronika Dobrodejová. Po nej ešte skórovali Renáta Reseková a Barbora Gáborová. Skóre zápasu uzavrela domáca hráčka Sára Adamcová, ktorá sa po dlhodobom zranení vrátila na ihrisko.

Tréner Vladimír Koňak (FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Do konca druhej tretiny sme ešte „žili,“ no povedzme si na rovinu, že so súčasným mládežníckym kádrom sme na Pruské nemali. V prvom rade nás teší, že sme udržali v Spišskej Novej Vsi extraligu a postupne naša omladina získava skúsenosti, ktoré v budúcnosti určite zužitkuje.“

Tréner Vladimír Gábor (ŠK 98 Pruské): „Od začiatku až po koniec zápasu sme dnes ovládali hru. Najlepšiu hru v celej sérii sme predviedli počas prvej tretiny kedy sme súperky do ničoho nepustili. Neskôr sa Spišiačky snažili ohroziť našu bránu, no na úspech to proti nám nestačilo.“

FbK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK 98 Pruské 2:6 (0:2, 1:1, 1:3), konečný stav série: 0:3