Majsterky s líderkami súperkám „nakladali.“

11.01.2016 19:22:53
Záver základnej časti ženskej Extraligy sa nezadržateľne blíži. Zatiaľ čo vedúce duo tabuľky Spišiačky s Oravčankami svojim súperkám uštedrili debakle, v ostatných súbojoch sa situácia v tabuľke v jej spodnej polovici poriadne zamotala.

Spišská Nová Ves hrala jeden zápas a to v sobotu v Badíne s poslednou Banskou Bystricou. Sestry Hudákové si opäť raz spravili z oboch brankárok „trhací kalendár.“ Spišiačky zvíťazili 0:12 a sesterské duo strelilo celkom deväť gólov... Druhý Tvrdošín, ktorý obhajuje majstrovský titul odohral dva súboje. V oboch nedal súperkám žiadnu šancu pomyslieť na zisk bodov. V Bratislave „zlikvidovali“ Hurikán debaklom 0:12 a včera v druhej repríze minuloročného finále pohodlne zdolali vicemajstrovskú Nitru 3:14. Zarážajúce je však, že prvú tretinu vyhrali Oravčanky 0:10! „Bola to z našej strany katastrofálna tretina. Tvrdošín nás po troch minútach začal rozoberať. Súperky medzi sebou na ihrisku komunikovali zatiaľ, čo my sme sa okolo seba pozerali. Viazla nám komunikácia a celková spolupráca, čo sa výrazne prejavilo na našej psychike a na skóre,“ povedala hráčka ŠK Slávia SPU DFA Nitra Natália Vargová. Vysokej prehre s Tvrdošínom však predchádzala porážka doma s Kysuckým Novým Mestom 5:8. „Najväčším problémom zápasu s Kysuckým Novým Mestom bola skutočnosť, že sme sa prispôsobili ich veľmi pomalej hre. Navyše súperky využili z minima maximum a strelili nám lacné góly. Boli viac menej náhodné a tečované. K nim sa proste priklonilo šťastie, ktoré sa od nás odvrátilo,“ dodala Vargová.

Kysučanky namlsané výhrou v Nitre pricestovali včera do Bratislavy s akousi bezstarostnou náladou. Pohoda v tíme počas rozcvičky sa v úvodnej tretine rozplynula ako hmla. Hurikán ich sfúkol za necelé tri minúty počas ktorých dokázal streliť štyri góly. Napokon sa hra vyrovnala, no konečný výsledok bol 5:1 pre Hurikán.

Prešovčanky sa v poslednom čase prebúdzajú k lepším výkonom a dokázali to aj v domácom dueli s Nemšovou, ktorú zdolali 9:3 a v nedeľu potrápili Pruské, s ktorým prehrávali už 0:5, no zodvihli hlavy a dokázali vyrovnať na 6:6. Žiaľ, inkasovali ešte jeden gól a tak prehrali tesne 6:7. Pruské sa tešilo aj v sobotu a to z víťazstva 8:3 v Michalovciach. Spomínané Michalovce dokázali doma zdolať Nemšovú 7:5 a tak mali dievčatá z Považia čierny víkend.

ZDROJ FOTO: Andrea Pondelová