Majsterky tesne u nováčika, Nemšová „rozbila“ Nitru

21.09.2019 23:46:44
Zbrusu nová súťaž Hyundai extraliga žien dnes absolvovala úspešný štart do novej sezóny. V piatich zápasoch boli strelkyne úspešné a desať družstiev nastrieľalo spolu 74 gólov, čo znamená priemer takmer 15 gólov na jeden zápas! Úspešný štart mali obhajkyne titulu zo Sabinova, ktoré sa na tesné víťazstvo 7:6 s nováčikom z Partizánskeho poriadne nadrelo. Naopak Nemšová „naložila“ Nitre doma 17:2...

O prvé buly sezóny sa postarali v hlavnom meste dievčatá bratislavského Hurikánu s vicemajsterkami z Pruského. Považanky definitívna zlomili zápas na svoju stranu až počas tretej tretiny a napokon sa tešili z víťazstva 11:6. „V prvom rade musím povedať, že je pre nás dôležitý zisk prvých troch bodov. Vzhľadom na to, že sme celý zápas ovládali hru som nespokojný so šiestimi inkasovanými gólmi, z ktorých boli tri do prázdnej brány, čo sa mi po defenzívnej stránke vôbec nepáči. Urobili sme množstvo chýb, ktoré súperky potrestali a aj keď to zápas nezdramatizovalo sme napriek tomu inkasovali až šesť gólov,“ povedal tréner ŠK 98 Pruské Vladimír Gábor.

 

Nováčik z Partizánskeho hostil úradujúce majsterky zo Sabinova. Zápas sa vysielal na huste.tv a ledva sa začal prenos, Partizánske vyhrávalo po piatich sekundách 1:0! Časom sa sabinovské Predátorky dostali do zápasu a napokon sa im podarilo vyhrať o jediný gól 7:6. „Hra z našej strany nebola taká ako v prípravných zápasoch. Zápas sme si prehrali v druhej tretine, keď súper pritvrdil a dievčatá sa zľakli. Som však rád, že sme v tretej časti zabojovali a súboj zdramatizovali,“ zhodnotil výkon svojich zvereniek kouč Partizánskeho Dušan Ďuríček.

 

Nemšová zaznamenala vynikajúci „odpich.“ Svoje súperky z Nitry na domácej palubovke nepustili do hry a poslali ich domov s predčasnou „mikulášskou nádielkou.“ Nemšová zvíťazila 17:2. „Na začiatku sezóny sme predviedli výborný výkon, čo sa odrazilo na výsledku dnešného zápasu. Dievčatá ukázali, že letnú prípravu absolvovali poctivo a bolo to vidieť v každej hernej situácií. Myslím si, že naše „babenky“ dnes ulahodili každému divákovi v hľadisku. Netreba však zaspať na vavrínoch, pretože zajtra nás čaká úplne iný zápas. Až tento nás skutočne preverí a uvidíme na čom sme,“ povedal tréner Nemšovej Peter Tydlačka.

 

Na Oravu vycestovali Spišiačky, ktoré nestačili na Tvrdošín a podľahli mu 5:9. „Na to, že to bol prvý zápas sezóny sme podali dobrý výkon. Škoda našich nepremenených šancí, ktorých sme mali naozaj veľa, taktiež škoda chýb, ktoré sme urobili,“ skonštatovala kapitánka Spišskej Novej Vsi Júlia Koščová.

 

Posledný súboj dnešného prvého kola sa odohral na Kysuciach. Dobrý vzduch nerozdýchali dievčatá z Michaloviec, ktoré domácim „mladiciam“ podľahli vysoko 1:10. „Zo začiatku boli naše hráčky dosť nervózne, lebo nám nefungovala streľba. Ale po prvom góle nervozita opadla a kvalita sa na našej hre prejavila. Boli sme určite lepším tímom počas celého zápasu a výsledok hovorí za všetko. Záverom sme dali priestor aj mladším hráčkam z lavičky. Prekvapila ma tvrdá hra súperiek na konci zápasu, kedy už o nič v rozhodnutom zápase nešlo...,“ zhodnotil kouč Kysuckého Nového Mesta Michal Vlček.

 

Už zajtra nás čakajú ďalšie tri súboje a duel NTS FK-ZŠ Nemšová – ŠK 98 Pruské sa odohrá pred kamerami Huste TV v Partizánskom od 13.00 hod.

 

Výsledky Hyundai extraligy žien:

 

1. kolo – sobota 21. 9. 2019:

 

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava - ŠK 98 Pruské 6:11 (1:2, 1:2, 4:7)

FBK Harvard Partizánske - FbC Predator Sabinov 6:7 (2:1, 1:4, 3:2)

NTS FK-ZŠ Nemšová - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 17:2 (3:0, 5:1, 9:1)

FbK Tvrdošín - FbK Kométa Spišská Nová Ves 9:5 (3:3, 2:0, 4:2)

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto - Eastern Wings Michalovce 10:1 (3:0, 2:1, 5:0)

Aktuálna tabuľka po 1. kole:

späť