Majsterky z Pruského cestujú na horúcu pôdu do Nemšovej

24.03.2017 19:44:58
Úradujúce majsterky slovenskej extraligy žien ŠK 98 Pruské, majú nečakané problémy s Nemšovou, ktorá po základnej časti obsadila tretie miesto. Stav semifinálovej série je nerozhodný 1:1 a zápasy sa presťahujú do Nemšovej. Vicemajsterky zo Spišskej Novej Vsi doma svoje zápasy zvládli a cestujú na Oravu do Tvrdošína s náskokom 2:0 na zápasy.

Dievčatá z Pruského nehrali semifinálové zápasy proti Nemšovej tam, kde sú zvyknuté a to v Dubnici nad Váhom, ale v Trenčíne a v Púchove. Hneď prvý semifinálový súboj majsterkám nevyšiel podľa predstáv a Nemšovej sa podarilo v samostatných nájazdoch vyhrať celý zápas 6:5. Uštedrili tak Pruskému prvú prehru v aktuálnej sezóne. Zdá sa, že to nemusí byť ani posledná prehra Pruského, pretože aj v druhom stretnutí bol zápas vyrovnaný. Pruské v ňom muselo otáčať skóre 2:5 a o svojom víťazstve 7:6 rozhodli dievčatá v poslednej minúte zápasu. Séria sa navyše sťahuje do Nemšovej, kde počas základnej časti žiadne súperky nedokázali bodovať. Podarilo sa to len Pruskému po výhre 8:4... Počas play-off v Nemšovej vyhrali hráčky iClinic VŠK FTVŠ UK v predĺžení 5:4. „Odvety v Nemšovej budú náročné a pravdepodobne nás čakajú vyrovnané zápasy ako prvé dva súboje. Musíme sa stále zaobísť bez brankárky Karolíny Krištofovej, ktorej zranenie nedovolí chytať. Budeme sa snažiť vychádzať z našej hry, ktorú sme realizovali počas prvej a tretej tretiny druhého zápasu. Hra na menšom ihrisku, ktoré nás čaká v Nemšovej, má svoje špecifiká, uvidíme do akej miery bude pre domáce hráčky výhodou alebo naopak to budeme vedieť využiť my,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

Druhá semifinálová séria je o niečo jednoznačnejšia. Vicemajsterky zo Spišskej Novej Vsi si doma poradili s Tvrdošínom v oboch zápoleniach a zaznamenali výhry 12:6 a 16:9. Na semifinálové súboje padlo veľa gólov, čo je pre fanúšikov fantastické, no tréneri asi s obrannou činnosťou neboli príliš spokojní. Štyridsať tri gólov vo dvoch súbojoch a ešte k tomu v zápasoch play-off je naozaj veľa. Východniarky ťažia predovšetkým zo skvelej spolupráce sestier Hudákových, ktoré majú nevídanú bilanciu v produktivite. Dopĺňa ich Klára Grossová. Družstvo Tvrdošína ťahá v tohtoročnom play-off Miriam Buková, ktorá strelila desať gólov počas piatich zápasov. Na Orave sa hosťom hrá ťažko, no možno predpokladať, že si Spišiačky už zajtra odnesú tretí bod a vybojujú tak postup do finále. Všetko však ukážu až výkony jednotlivých tímov priamo na ihrisku...