Majsterky zo závetria číhajú na prvú pozíciu...

11.02.2019 12:22:53
Zápolenia o posledné body do tabuľky v základnej časti vrcholia aj v extralige žien. Víkend priniesol niekoľko zaujímavých výsledkov a z nich vyplýva, že nenápadné Pruské, ktoré obhajuje majstrovský titul má pred záverečným dvojkolom veľkú šancu dostať sa na prvé miesto tabuľky.

Rozhodli o tom viaceré faktory. Sobotný súboj medzi domácim Kysuckým Novým Mestom a Sabinovom dopadol lepšie pre hosťujúce „Predátorky,“ ktoré vyhrali na Kysuciach 4:2. Sabinov však nezvládol súboj na Orave kde podľahol Tvrdošínu tesne 7:8 a zamotal tak situáciu v tabuľke. „Na súboj proti Kysuckému Novému Mestu sme sa pripravili dobre. Dodržiavali sme systém. Prvú tretinu boli dievčatá z Kysúc lepšie. Postupne sme však hru vyrovnali a v druhej tretine sme dokonca nastrelili niekoľko tyčiek. V tretej tretine sa nám podarilo udržať náskok a v presilovkách sme súpera nepustili k možnej dráme. Veľkú poklonu chcem dať pred mladými dievčatami z Kysúc. Sú budúcnosťou slovenského florbalu a reprezentácie. Čo sa týka Tvrdošína, tento zápas sme prehrali už na rozcvičke... Vypustili sme ju, v prvej tretine sme súpera prehrávali a dávali góly. Po našich chybách sa Tvrdošín držal v hre. Prišla druhá časť a vôbec sme nehrali to, čo som od dievčat chcel. Robili Individuálne chyby, mali nepresnú streľbu, čo nás stálo nielen víťazstvo, ale aj prvenstvo v základnej časti. Zápas sme nezvládli a tak zle kolektívne sme ešte v tejto sezóne nehrali. Súperkám blahoželám k zaslúženej výhre a tiež chcem pochváliť mladé hračky Tvrdošína,“ zhodnotil tréner Sabinova Ján Motešický.

Obhajkyne titulu z Pruského majú v závere základnej časti ľahšie vyžrebovanie a tak si poradili na Východe s dvoma poslednými tímami tabuľky. Najprv zvíťazili 19:3 v Michalovciach a včera 17:4 v Prešove. Po zaváhaní Kysučaniek a Sabinova sa tak ľahko môže stať, že ak Pruské v posledných dvoch zápasoch doma zdolá Hurikán aj Nitru, bez ohľadu ako budú hrať ich súperky sa vyhupnú na čelo tabuľky a vyhrajú základnú časť. „Tieto zápasy sa ťažko hodnotia. Hrali sme proti súperom, hrajúcim okolo vlastného bránkoviska s nahadzovanými loptami smerom dopredu. Z nášho hľadiska bolo podstatné, že sme väčšinu času dokázali hrať našu hru a nacvičené situácie. Tabuľka sa vyvinula tak, že ešte môžeme vyhrať základnú časť a máme to vo svojich rukách. Ponúknutú šancu dúfam využijeme,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

Husársky kúsok sa podaril Tvrdošínu, keď po očakávanom víťazstve 11:5 nad Spišskou Novou Vsou dievčatá vyhrali aj nad favorizovaným Sabinovom 8:7. „Víkend hodnotím ako veľmi úspešný. Hoci sme víťazstvo so Spišiačkami očakávali, no s predvedenou hrou, okrem prvej tretiny, som nebol spokojný. Úplne iný zápas sme ale odohrali proti Sabinovu. Tím nabitý hviezdami sa nám podarilo zdolať. Do stretnutia sme nastúpili dobre, no zbytočne sme po nepochopiteľných chybách súperovi darovali dva góly. V druhej tretine sme začali konečne zodpovedne brániť a hlavne bojovať. V závere tretej tretiny sme nepremenili niekoľko šancí a šťastena, ktorá stála pri nás sa nám začala obracať chrbtom. Súper to začal využívať a podarilo sa mu dvojgólovú stratu zmazať. My sme ale zachovali chladnú hlavu. Po zlej rozohrávke sme sa zmocnili loptičky a skúsená Spišiaková nekompromisne zakončila. V závere sa snažili Predátorky o hru bez brankárky, no víťazstvo sme si už nenechali vziať,“ skonštatoval spokojný kouč Tvrdošína Milan Burdeľ.

Naplno bodovala aj Nemšová, ktorá si poradila s Prešovom 15:7 a aj s Michalovcami v pomere 14:4. V Nitre sa predstavil bratislavský Hurikán, ktorý v poslednej tretine otočil vývoj zápasu vo svoj prospech a pod Zoborom zvíťazil 4:2.