Majsterky zvládli aj druhú reprízu finále

30.01.2017 12:52:43
Medzi očakávané a najzaujímavejšie zápasy víkendových súbojov extraligy žien patrila aj druhá repríza minuloročného finále. V nej sa stretla domáca Spišská Nová Ves proti majsterkám z Pruského.

Bol to náročný a vyrovnaný súboj, na ktorého konci sa opätovne tešili hráčky Pruského. Dokázali totiž na Spiši zvíťaziť tesne 3:2. „Bol to od začiatku do konca vyrovnaný a dramatický zápas. Hralo sa takticky disciplinovane a veľmi opatrne, z čoho vyplynulo, aj keď možno nečakane, že dve družstvá s najproduktívnejším útokom, strelili spolu len päť gólov. Dali sme o jeden gól viac a ten rozhodol o výsledku,“ skonštatoval tréner ŠK 98 Pruské Vladimír Gábor. Spišiačky veľmi chceli Pruskému zariadiť prvú stratu bodov v aktuálnej sezóne a neboli ďaleko, no majsterky si tesný náskok vždy dokázali zariadiť v začiatkoch jednotlivých tretín. „Zápas sa vyvíjal podľa očakávaní. Musím konštatovať, že obe brankárky predviedli výborný výkon. Ako som však avizoval pred zápasom, rozhodli individuálne chyby a z našej strany sa pridala aj nedisciplinovanosť niektorých hráčok, na čo sme doplatili. V tretej tretine sme hrali od šiestej minúty bez vylúčenej Kristíny Hudákovej dlhých dvanásť minút, čím vznikla diera, ktorú žiaľ, mladé hráčky v takomto náročnom zápase nedokázali zaplátať. Počas celého súboja bol náš prvý útok priam sterilný a neskóroval z vyložených šancí a takto sa vyhrať jednoducho nedá. Pruské zvíťazilo zaslúžene,“ zhodnotil tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves Jozef Grega.

 

Pruské zdolalo aj poslednú Banskú Bystricu 15:1 a tak zaznamenalo už štrnáste víťazstvo bez straty bodu. „Slogan tohto súboja bol jasný – „vyhrať, ale nepodceniť súpera!“ Myslím, že celý zápas sa vyvíjal v náš prospech, no neboli sme úplne vo svojej koži. Prvé dve tretiny nám loptička odskakovala od hokejok, strely išli viac mimo ako na bránu ako keby sme stratili koncentráciu. V tretej tretine sa náš výkon zlepšil, strelili sme viac gólov a tak sa nám podarilo vyhrať,“ povedala spokojná Lenka Dobrodejová z tímu ŠK 98 Pruské.

 

Spišiačky sa tešili z bodov vo včerajšom stretnutí doma proti Nemšovej, ktorú zdolali 11:7. „Proti Nemšovej sme išli s jasným cieľom a to vyhrať a vrátiť súperkám prehru z predchádzajúceho zápasu v Nemšovej. Ako proti Pruskému, tak aj proti Nemšovej nás opäť súperky prekvapili už v prvých sekundách. Nezľakli sme sa prvého gólu a dokázali sme vyrovnať. Od tohto gólu sme súperkám nedovolili ísť do vedenia. Myslím si, že zápas bol vyrovnaný, ale premenili sme viac šancí, čím sme zápas doviedli do víťazného konca,“ zhodnotila súboj svojimi očami Spišiačka Klára Grossová,

 

Kysučanky sa stretli s Tvrdošínom a zrodila sa remíza. Počas predĺženia však udreli Oravčanky a zásluhou Veroniky Paňkovej vyhral Tvrdošín 7:6. Prešovčanky odohrali dva domáce súboje s rovnakým výsledkom, no s tým rozdielom, že v sobotu vyhrali 9:4 nad Nitrou, no včera prehrali s iClinic VŠK FTVŠ UK 4:9. Výhodu domáceho prostredia využili Michalovce, ktoré zvíťazili nad Bratislavčankami iClinic 3:2 a poradili si aj s Nitrou v pomere 8:6.

 

Výsledky Extraligy žien:

 

15. kolo – sobota 28. 1. 2017:

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbK Tvrdošín 6:7 pp (2:1, 1:3, 3:2, 0:1)

 

1. FbK BCF Banská Bystrica – NTS FK-ZŠ Nemšová 5:19 (1:5, 1:5, 3:9)

 

Eastern Wings Michalovce – iClinic VŠK FTVŠ UK 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

 

FBC Mikuláš Prešov – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 9:4 (3:1, 1:1, 5:2)

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK 98 Pruské 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

 

16. kolo – nedeľa 29. 1. 2017:

 

Eastern Wings Michalovce – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 8:6 (1:1, 4:2, 3:3)

 

FBC Mikuláš Prešov – iClinic VŠK FTVŠ UK 4:9 (2:5, 1:1, 1:3)

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – NTS FK-ZŠ Nemšová 11:7 (3:2, 3:2, 5:3)

 

1. FbK BCF Banská Bystrica – ŠK 98 Pruské 1:15 (0:5, 1:2, 0:8)

 

Aktuálna tabuľka po 16. kole:

 

ZDROJ FOTO: www.sk98.sk

späť