Majstri dvojnásobne zakopli...

09.01.2017 14:27:58
Rozbeh do nového roku si niektoré družstvá extraligy mužov celkom určite predstavovali trochu inak. Po prvý raz prehrali v riadnom hracom čase úradujúci majstri FK ATU Košice a hneď v oboch víkendových súbojoch.

V sobotu Košičania prekvapujúco ťahali za kratší koniec v súboji zo Skalicou a prehrali tesne 5:6, no včera podľahli aj rozbehnutému Tsunami Záhorská Bystrica 8:10. Chlapcom z ATU chýbalo v zostave hneď niekoľko hráčov. Pred nedávnom prestúpil Michal Dudovič do švajčiarskeho SV Wiler-Ersigen a na turnaj do švédskeho Göteborgu sa vybrali Gašparík s Čonkom-Skybom. Navyše na Západ necestovali Halás a Szabo. Napriek tomu si tréner ATU Róbert Bučko myslí, že príčinou ich prehier neboli chýbajúci hráči: „Máme natoľko široký káder, aby sme zvládli aj ďalšími hráčmi odohrať kvalitné zápasy. Pred vycestovaním som absolútne nepomýšľal na prehru, či nad tým, že nám daní hráči budú chýbať. Proste súperi boli počas víkendu lepší a dokázali nás zdolať. Verím, že sme sa všetci s chlapcami z týchto prehier poučili a budeme spoločne pokračovať v kvalitných výkonoch.“ Séria trinástich zápasov bez prehry v riadnom hracom čase sa teda v aktuálnej sezóne skončila, no skončila sa aj ďalšia. „Náš brankár Maroš Palko ťahal víťaznú sériu 28 zápasov bez prehry v riadnom hracom čase od minulej sezóny až do včerajšieho zápasu a to inkasoval gól tri sekundy pred koncom súboja. Myslím, že je to ligový rekord,“ dodal tréner Bučko.

 

Chlapci zo Záhorskej Bystrice sa bodovo dotiahli na úradujúcich majstrov v priamom súboji s ATU a taktiež výhrou 10:3 nad FBC Mikuláš Prešov. Tsunami strelilo počas víkendu dvadsať gólov a pozoruhodné je, že v klube obnovili niekdajší útok troch „K“ Kubovič – Kubaský – Kovaľ, ktorý zaznamenal štrnásť presných zásahov.

 

Do Košíc vycestovali v okyptenej zostave hráči VŠK FTVŠ UK, čo sa napokon prejavilo aj na dosiahnutých výsledkoch. Proti nováčikovi Žltému Snehu Košice ale Bratislavčania po dvoch tretinách viedli celkom komfortne 5:0, no napokon prehrali 6:8... Včerajší súboj proti vicemajstrom Florku Košice to už bolo jasné od začiatku až do konca. Florko zvíťazilo vysoko 17:4.

 

Do hlbšej krízy sa postupne dostávajú hráči FBC Grasshoppers Žilina. Opäť zaznamenali dve tesné prehry a to s ŠK 1. FBC Trenčín 3:5 a doma s FBK AS Trenčín 5:6. „Kobykly“ sa tak prepadli na posledné miesto tabuľky, hoci majú ešte jeden zápas so Skalicou k dobru. „Som veľmi smutný z ďalších prehier, ktoré podľa mňa vyplývajú z vysokého počtu mladých hráčov, ktorým chýbajú skúsenosti. Stále si opakujeme, že nesmieme ťahať loptu a vždy sa vyskytnú rovnako chybné situácie, po ktorých stratíme loptu, čo súperi trestajú. Taktiež nedokážeme využiť gólové príležitosti, ktorých mávame v zápasoch podľa mňa dostatok,“ povedal hrajúci tréner Žiliny Marián Galovič. Kouč ŠK 1. FBC Trenčín Miroslav Sága bol so získanými bodmi po domácom súboji s „Kobylkami“ spokojnejší: „Nebol to jednoduchý zápas, pretože Žilina potrebuje každý bod, no teší ma, že sme sa dokázali cez ich herný systém počas dvoch tretín presadiť. V záverečnej časti hry sa moji zverenci trochu s výsledkom uspokojili a súper všetko vsadil na jednu kartu a dvomi gólmi sa priblížil, no zvládli sme to a ideme ďalej.“ Včera v Tvrdošíne s Nižnou Trenčania prehrali 8:9 po samostatných nájazdoch.

 

Oravčania sa v súťaži rozbehli a v sobotu pokorili aj FBK AS Trenčín na jeho ihrisku. Spočiatku prehrávali už 2:4, no do tretej tretiny nastúpili ako vymenení a za necelé tri minúty otočili skóre na 5:4 a celý zápas vyhrali 7:5. „Do súboja sme vstúpili ustráchane, nechali sme súperom loptu na hokejkách, čo viedlo k zbytočne inkasovaným gólom. Neskôr sme si povedali, že musíme zobrať opraty do rúk my, viac byť na lopte a tvoriť. Do záverečnej časti sme išli s vedomím, že nemáme čo stratiť a ideme sa pokúsiť neinkasovať a hlavne ohrozovať bránu Trenčína. Vyšlo nám to a súper znervóznel, čo sme dokázali využiť vo svoj prospech a vyhrať zápas,“ povedal tréner TJ A-FbO Nižná Martin Tomaga. Hrajúci tréner FBK AS Trenčín Juraj Matejka musel istý čas po súboji predýchať prehru, no napokon zhodnotil neúspešné vystúpenie svojich zverencov nasledovne: „Dve tretiny boli z našej strany dobre odohraté, no prišiel totálny skrat na začiatku tretej, kde sme zbytočne Nižnú pustili do zápasu. Navyše sme sa na lavičke medzi sebou pohádali, čo sa nesmie stávať.“ Chlapci sa včera naštartovali a vyhrali v Žiline 6:5.

 

ŠK Lido Prírodovedec na svoje zápasy proti košickým tímom Florko a Žltý Sneh nevycestovalo. Družstvo na poslednú chvíľu ohlásilo maródku.

 

Výsledky Extraligy mužov:

 

14. kolo – sobota 7. 1. 2017:

 

Žltý Sneh Košice – iClinic VŠK FTVŠ UK 8:6 (0:4, 0:1, 8:1)

 

FBC Skalica – FK ATU Košice 6:5 (1:2, 2:2, 3:1)

 

ŠK 1. FBC Trenčín – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Mikuláš Prešov 10:3 (0:0, 4:2, 6:1)

 

FBK AS Trenčín – TJ A-FbO Nižná 5:7 (2:1, 2:1, 1:5)

 

Zápas FbO Florko Košice – ŠK Lido Prírodovedec sa neodohral.

 

15. kolo – nedeľa 8. 1. 2017:

 

FBC Skalica – FBC Mikuláš Prešov 6:7 (2:2, 4:2, 0:3)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FK ATU Košice 10:8 (4:3, 5:3, 1:2)

 

TJ A-FbO Nižná – ŠK 1. FBC Trenčín 9:8 sn (4:2, 1:2, 3:4, 1:0)

 

FbO Florko Košice – iClinic VŠK FTVŠ UK 17:4 (6:1, 4:1, 7:2)

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FBK AS Trenčín 5:6 (1:3, 1:0, 3:3)

 

Zápas Žltý Sneh Košice – ŠK Lido Prírodovedec sa neodohral.

 

Aktuálna tabuľka po 15. kole:

späť