Majstri mieria za obhajobou, sú totiž vo finále!

05.04.2018 16:46:54
Úradujúci majstri Slovenska Tsunami Záhorská Bystrica, postúpili do finále extraligy mužov. V dlhej a náročnej sérii zdolali FaBK ATU Košice 8:2 a celú sériu 3:2 na zápasy. V boji o titul sa obhajcovia trofeje stretnú s FK Florko Košice.

Po úvodnej oťukávačke sa ujali vedenia domáci hráči, no bolo to až na konci štrnástej minúty keď skóroval Michal Šteinhübel. Do prestávky zvýšil náskok Tsunami Oliver Kubaský po prihrávke od Martina Kuboviča.

 

Aj v druhej tretine sa darilo viac domácim, ktorí postupne zvýšili svoj náskok na 4:0. Až potom sa presadili hráči košického ATU a na 1:4 znížil Peter Tokarský. „Šatniara“ inkasovali hostia desať sekúnd pred sirénou v oslabovke z hokejky Šimona Šmajdu.

 

Aj v záverečnej tretine dominovali úradujúci majstri, ktorí svoj náskok navýšili do konečného výsledku 8:2 a postúpili do finále. "Dnes sme konečne nastúpili na zápas v kompletnom zložení a ukázala sa naša sila, ktorú výrazne umocnila účasť našich juniorov. Hrali sme presne to, čo sme potrebovali a chceli. Všetci do jedného na sto percent plnili taktické pokyny a prakticky takmer po celý zápas sme vyhrávali. Zároveň sa chcem poďakovať družstvu ATU Košice za parádnu sériu, no my sa už všetci tešíme na finále," povedal očividne spokojný hráč Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič.

 

Tréner ATU Košice Róbert Bučko po zápase povedal: "Semifinálovú sériu sme si neprehrali dnešným zápasom, pretože sme nezvládli niektoré momenty v iných súbojoch, čo v konečnom dôsledku rozhodlo. Tento posledný súboj bol podľa môjho názoru vyrovnaný a konečný výsledok celkom nezodpovedá našej predvedenej hre. Tsunami dnes bolo veľmi strelecky efektívne, čo sme my nedokázali."

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FaBK ATU Košice 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)

späť