Majstri sa pokúsia o reparát, Nižná sa teší na vynovené ihrisko

20.09.2019 13:21:32
Zápasmi druhého extraligového kola pokračuje už zajtra najvyššia súťaž mužov. Všetkých šesť súbojov sa odohrá v jeden deň, čiže nás čaká od Bratislavy po Košice mnoho zaujímavých zápolení. Či si obhajcovia titulu z AS Trenčín v druhom domácom zápase poradia s košickým ATU, alebo nadviaže na úspešný výsledok z Trenčína domáci Snipers proti druhému trenčianskemu tímu FBC, ukážu až samotné duely. Preto neváhajte a navštívte športové haly, kde vás čakajú dramatické zápasy!

Úradujúci majstri odohrajú druhý domáci zápas v rade a po úvodnej prehre 6:7 gólom v predĺžení s bratislavským Snipers sa pokúsia pred svojimi fanúšikmi o reparát. Majú však náročného súpera, ktorým je ATU Košice. „Z úvodnej prehry v predĺžení nerobíme žiadnu drámu. S chalanmi si dnes sadneme k video rozboru, povieme si silné a slabé stránky našej hry a určite aj pomeníme zostavu, ktorá si vplyvom nových posíl ešte stále nesadla. Proti ATU chceme zobrať všetky body a dobre sa naladiť pred blížiacim sa turnajom EuroFloorball Cup,“ povedal hráč trenčianskeho AS Peter Klapita. Východniari taktiež doma v prvom kole zaváhali, keď v predĺžení inkasovali víťazný gól od Prešova, ktorému podľahli 4:5. „Po tesnej prehre v predĺžení s Prešovom sú moje pocity zmiešané. S výkonom družstva som bol spokojný, no s výsledkom nie. Nepremieňali sme šance a tak to aj dopadlo. Prechádzame obmenou a chce to čas aby sa naše spoločné úsilie premietlo aj do výsledkov. Vedeli sme celý čas o sile prvej päťky Prešova, no aj tak nám táto formácia strelila päť gólov. Tak ako rastie sila Prešova s Komínkom, tak rastie aj ich sebavedomie a videli sme iný Prešov ako v minulej sezóne. Zajtra nás čaká AS Trenčín, ktorý jednoducho prechádza taktiež obmenou kádra a Snipers to na nich vie, keďže Trenčín nad nimi nevyhral ani v minulej sezóne. V tomto zápase bude určite rozhodovať bojovnosť, keďže tak ako Trenčín, aj my sme získali v úvodnom domácom kole jeden bod. A mať jeden bod po dvoch kolách nechce určite ani jeden tím,“ skonštatoval tréner ATU Košice Peter Vrba.

 

Hráči 1. FBC Florbal Trenčín zaznamenali raketový štart, keď v domácom stretnutí s prehľadom zdolali ŠK Lido vysoko 10:3. Teraz cestujú do hlavného mesta, kde sa stretnú s bratislavským Snipers. Ten je nabudený víťazstvom 7:6 nad majstrovským AS, čo možno vzbudzuje rešpekt. „Myslím si, že rešpekt určite nie. Síce sme obe mužstvá vyhrali, ale je iba začiatok sezóny. Takže rešpekt si môžme získať až viacerými víťazstvami a dobrými výkonmi. Na zápas sa poctivo pripravujeme a chceme byť úspešní. Minulú sezónu sme proti sebe odohrali dva zaujímavé súboje. Ten domáci sme stratili, pretože sme sa uspokojili a v tretej tretine sme prestali hrať florbal. Boli sme iba divákmi a to sa nemôže opakovať. Do zápasu ideme s jasným cieľom. Poznáme silu Snipers, preto tento duel nebude jednoduchý,“ prehlásil skúsený hráč 1. FBC Trenčín Marek Bulko.

 

Na Oravu konečne nebudú hromžiť družstvá, ktoré vycestujú na súboj do Tvrdošína, kde okrem iných hráva svoje domáce zápasy aj Nižná. Vynovená podlaha v športovej hale by mala pomôcť ku kvalite zápasov. Oravčania sa tak tešia na prvý domáci duel a v ňom privítajú žilinské „kobylky,“ ktoré doma v prvom kole zvíťazili nad nováčikom z Púchova. „Na prvý zápas na vynovenom ihrisku v Tvrdošíne sa už veľmi tešíme, no rovnako ako v Záhorskej Bystrici to ani teraz nebudeme mať ľahké. Nielen, že Žilina je kvalitný súper, ale opäť nám bude chýbať veľa opôr a okrem iných nastúpime bez kapitána Tomáša Regulyho, či hrajúceho trénera Patrika Bachana. V tíme napriek tomu panuje skvelá nálada. Sme radi, že opäť začal extraligový kolotoč a že sme vďaka tomu každý víkend spolu, no a keďže úvodné výsledky príliš neriešime, bavíme sa florbalom. Či už to bude zajtra, alebo neskôr, body si k nám cestu nájdu. Dôležité bude obdobie po novom roku,“ povedal hráč Nižnej Samuel Zemančík.

 

Lídri tabuľky FK Florko Košice budú chcieť na domácom ihrisku potvrdiť svoju pozíciu víťazstvom nad Lidom, ktoré nehralo v Trenčíne s FBC dobre. Záhorská Bystrica, ktorá pred týždňom pokrstila novú športovú halu víťazstvom nad Nižnou cestuje na Východ do Prešova. Nováčik z Púchova odohrá nádejný domáci zápas proti Spišskej Novej Vsi.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

2. kolo – sobota 21. 9. 2019:

 

14.00 hod – FBK Púchov – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (sTC Aréna, Športovcov, Púchov)

14.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (MŠH, Školská, Tvrdošín)

16.45 hod – FBK AS Trenčín – FaBK ATU Košice (Športové centrum M – šport, Ostrov, Trenčín - Zamarovce)

17.00 hod – FK Florko Košice – ŠK Lido Prírodovedec (Multihala, Alejova, Košice)

18.00 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH Záhorská Bystrica, Hargašova, Bratislava)

18.15 hod – FBC Mikuláš Prešov – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

 

ZDROJ FOTO: FK AS Trenčín

späť