Majstri už v sedle lídra Extraligy!

31.10.2016 14:46:53
Košické FK ATU sa po víkende dostalo na čelo ligovej tabuľky v Extralige mužov. Majstri doma dokázali vyhrať 8:5 nad bratislavským ŠK Lido a keďže ich konkurent FBK AS Trenčín zaznamenal prvú prehru v sezóne 3:4 s košickým Florkom, nahradili ich vo vedúcej pozícií Východniari.

ATU si vytvorilo rozhodujúci náskok už počas úvodnej tretiny a v ďalšom priebehu už len kontrolovali priebeh zápasu, ktorý dotiahli do víťazného konca. Doterajší líder ligy AS Trenčín prehral na palubovke košického Florka. Náročný a vyrovnaný zápas bol o niečo chudobnejší na góly, no Košičania ani raz neprehrávali a dokázali ako prví zobrať všetky body Trenčanom a zosadili ich po výhre 4:3 z trónu.

 

Zaujímavý a dramatický duel sa odohral na Orave. V Tvrdošíne hostila domáca Nižná prešovský Mikuláš. V súboji sa stretli dvaja najlepší strelci aktuálneho ročníka a tak sa fanúšikovia mali na čo tešiť. Zápas napokon vyhrali chlapci z Nižnej o jeden gól 6:5, no medzi strelcami Tomášom Regulym z Nižnej a Janom Komínkom z Prešova to skončilo na góly nerozhodne 1:1. „Úvod zápasu sme zachytili, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Čo sa týka súpera, samozrejme najväčší pozor sme si dávali na Komínka, ktorý má neskutočné kvality. Najmä obrovský prehľad a úžasnú strelu. Upozornil som na to chalanov a dávali si na to pozor. Samozrejme ale Prešov, sám o sebe, má svoje kvality. Odrážali sme ich nebezpečné protiútoky a v niektorých prípadoch nás skvele podržal brankár. Nebol to zápas o nás dvoch, pretože si na nás hráči oboch strán dávali veľký pozor. Zápas mohol dopadnúť akokoľvek, no šťastie sa priklonilo na našu stranu. Úspešne sme ho aj za podpory fanúšikov dotiahli do víťazného konca. Chcem poďakovať aj chalanom z Prešova za ich férovosť a pre mňa je to jedno z najsympatickejších tímov slovenskej extraligy,“ povedal kapitán Nižnej Tomáš Reguly.

 

Skaličania po dvojtýždňovej prestávke nadviazali na dobré výkony z predchádzajúceho obdobia a poradili si v Dubňanoch s košickým nováčikom Žltým Snehom hladkým víťazstvom 10:3. Trenčiansky 1. FBC sa aj naďalej trápi. Zverenci tréneraJuraja Lamačku zaznamenali druhú prehru za sebou v domácom prostredí. Tentoraz tesne 8:9 s bratislavským VŠK FTVŠ Lafranconi. V Stupave sa z výhry 6:2 tešili hráči Tsunami Záhorská Bystrica nad FBC Grasshoppres Žilina.

 

Výsledky 9. kola Extraligy mužov:

 

TJ A-FbO Nižná – FBC Mikuláš Prešov 6:5 (4:1, 2:1, 0:3)

 

ŠK 1. FBC Trenčín – VŠK FTVŠ Lafranconi UK 8:9 (2:2, 4:2, 2:5)

 

FK ATU Košice – ŠK Lido Prírodovedec 8:5 (3:0, 2:3, 3:2)

 

FBC Skalica – Žltý Sneh Košice 10:3 (1:0, 3:2, 6:1)

 

FbO Florko Košice – FBK AS Trenčín 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – Tsunami Záhorská Bystrica 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)

 

Aktuálna tabuľka po 9. kole:

 

ZDROJ FOTO: facebook FBC Skalica

späť