Majstri v Stupave na kolenách

08.03.2015 22:44:50
Stupavčania si do štvrťfinálovej série vybrali úradujúceho majstra FbO Florko Košice. Svoje sebavedomie hráči Tsunami zatiaľ v domácom prostredí potvrdili. Dokázali majstra zdolať 5:2 a 9:7.

Prvý súboj začali oba celky opatrne, no Stupava sa počas úvodnej tretiny dokázala až trikrát presadiť. Jazýčkom na váhach zo streleckého hľadiska bola dvojica Kubovič – Kubaský, ktorá zariadila všetky tri zásahy v prvej tretine. Získaný náskok si domáci tím postrážil až do konca. Dnes boli v úvodnej časti hry doslova strelecké hody. Oku lahodiace akcie domácich a šokujúce priamočiare brejky hostí a z nich padajúce góly slávili úspech u divákov, no tréneri z nich boli na prášky... Osem gólov a skóre 4:4 po prvej tretine naznačovalo, že sa to takto ďalej asi nebude uberať. Predpoklady sa potvrdili len čiastočne. Stupava si počas druhej tretiny vypracovala náskok, ktorý v prestrelke udržala a vyhrala 9:7. Opäť úradovala prvá lajna Stupavy (Kubaský – Kovaľ – Kubovič), ktorá mala prsty v piatich góloch. „Cieľom v oboch zápasoch bolo nepustiť Florko do vedenia. Vtedy sú veľmi sebavedomí a nepríjemní súperi. Včera rozhodla úvodná tretina, ktorá spôsobila, že súper znervóznel, čo sme potrebovali. Dnes sme sa opäť dostali do vedenia, no odišla nám súhra prvej päťky, čo súper využil a skóroval. Florko začalo hrať najjednoduchším spôsobom s nahadzovaním lopty pred našu bránu, čo moji zverenci nie sú zvyknutí brániť. Napriek tomu som rád, že sme aj keď so šťastím, vždy súpera dotiahli. Počas prestávky sme si povedali, čo je potrebné spraviť aby Košičania nemohli pokračovať týmto štýlom hry ale boli nútení ísť do kombinácie. Chlapci to pochopili, zabrali aj kondične, v čom sme momentálne lepší a vyšlo nám to,“ povedal po zápase kouč Stupavy Roland Bluska.

Trénerovi košického Florka Pavlovi Blaškovi nebolo po druhom zápase do reči: „Súper bol výborne pripravený a zvíťazil v oboch zápasoch zaslúžene. My sme sa opäť vrátili k nepremieňaniu gólových príležitostí, čo sa prejavilo hlavne v prvom súboji a bez gólov sa nedá vyhrať. Stupava má kvalitných individuálnych hráčov, ktorí vedia rozhodnúť a premeniť svoje šance.“