Majstri začínajú doma proti Snipers a nováčik v Žiline proti „Kobylkám“

24.06.2019 13:08:49
Najvyššie celoštátne súťaže spoznali svoje vyžrebovanie novej sezóny a tak nás zaujímalo, kto sa s kým stretne na úvod ligového ročníka. Extraliga mužov sa začne 14. septembra a v ňom sa chystajú zaujímavé zápolenia.

Úradujúci majstri z Florbalového klubu AS Trenčín začnú novú sezónu v domácom prostredí. Čaká ich bratislavský tím Fat Pipe Snipers. „Na začiatok sezóny sa už veľmi tešíme. Tento mesiac sme si všetci dobre oddýchli a od júla začíname naplno makať. Som rád, že sezónu začíname domácim zápasom a Snipers na rozbeh určite dobre preverí našu formu,“ povedal hráč AS Trenčín Peter Klapita a k otázke prípadného obhájenia majstrovského titulu dodal: „Hovoriť o obhajobe titulu pred sezónou je asi predčasné. Bude to veľmi záležať od príchodu nových zahraničných posíl. Máme pár prísľubov od kvalitných hráčov a trúfam si povedať, že ak to všetko vyjde, budeme mať najkvalitnejší káder v lige, ktorý by mal zvládnuť titul obhájiť.“ Až tri súboje z prvých piatich odohrajú Trenčania v domácom prostredí, no musia očakávať, že sa každý na nich bude chcieť vytiahnuť. „Sme radi za prvé štyri kvalitné zápasy hneď na začiatku súťaže, nakoľko prvý vrchol sezóny nás čaká už v októbri na Euro floorball cupe. Dúfam, že sa nám podarí dobre sa pripraviť a vhodne zapojiť posily aby si zvykli na náš herný štýl a aby sme dobre reprezentovali slovenský klubový florbal,“ uzavrel Klapita.

 

Nováčik z Púchova začína na ihrisku žilinských „Kobyliek.“ O týždeň neskôr sa Púchovčania predstavia v domácom súboji proti Spiššskej Novej Vsi, čiže vyžrebovanie majú pre dobrý štart celkom prijateľné, čo potvrdil aj predseda klubu FBK Púchov Peter Hinka: „Začiatok každej súťaže býva o niečo vlažnejší, čiže uvidíme ako sa rozbehnú družstvá v novej sezóne. Na úvod môže vzniknúť niekoľko prekvapení a my veríme, že sa nám podarí rozbehnúť sezónu úspešne. Trúfame si, no máme rešpekt pred každým súperom.“ Navyše treba oznámiť, že Púchovčanov povedie v novej sezóne skúsená trénerská dvojica Juraj Lamačka - Tomáš Filadelfi, ktorí do FBK prišli z 1. FBC Florbal Trenčín.

 

Kvalitné súboje sa očakávajú aj medzi vicemajstrami Tsunami Záhorskou Bystricou, ktorá pravdepodobne v novom prostredí priamo v športovej hale v Záhorskej Bystrici otvorí sezónu doma proti Nižnej. Taktiež v Bratislave odohrá svoj prvý duel ŠK Lido, ktoré privíta 1. FBC Florbal Trenčín, ktoré sa po prvý raz v histórii predstaví s iným trénerom než Miroslavom Ságom. Družstvo povedie český kouč Jan Holovka. Východniarske derby sa odohrá v Košiciach, pretože domáce ATU hostí FBC Mikuláš Prešov. Na Spiš vycestuje košické Florko

 

Program 1. kola extraligy mužov – sobota 14. 09. 2019:

 

FK AS Trenčín – Fat Pipe Snipers Bratislava

FaBK ATU Košice – FBC Mikuláš Prešov

Tsunami Záhorská Bystrica – TJ A – FbO Nižná

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FBK Púchov

FbK Youn Arrows Spišská Nová Ves – FK Florko Košice

ŠK Lido Prírodovedec – 1. FBC Florbal Trenčín

 

Celý rozpis súťaže môžete nájsť tu:

 

Rozpis extraligy mužov – sezóna 2019/2020

späť