Majstri zakopli doma proti Snipers, nováčik z Púchova neuspel v Žiline

15.09.2019 20:02:43
Dvomi zápasmi sa dnes dohrávalo prvé kolo extraligy mužov. Prekvapenie sa zrodilo v Trenčíne, kde majstrovský AS prehral s bratislavským Snipers 6:7 gólom v predĺžení. Žilinské „kobylky“ otvárací súboj sezóny doma proti nováčikovi z Púchova zvládli s prehľadom a zvíťazili jednoznačne 10:3.

Úradujúci majstri z FK AS Trenčín privítali ambiciózny tím Snipers Bratislava, no domáci nepodali predovšetkým v prvej polovici zápasu majstrovský výkon. Keď prvým gólom rozvlnil sieť hostí Trenčan Milan Mrázik, domáci vôbec netušili, že postupne od Snipers vyfasujú do konca prvej tretiny tri a do polovice zápasu ďalšie dva góly. Bratislavčania tak razom vyhrávali 5:1. Až v druhej polovici zápasu sa majstri prebudili a tromi gólmi do začiatku druhej sirény znížili na 4:5.

Bratislavčania akoby začali brániť a stiahli sa na vlastnej polovici, čo znamenalo pasivitu a bolo otázkou času kedy inkasujú. To prišlo hneď na začiatku záverečnej tretiny, keď na 5:5 vyrovnal kapitán Juraj Matejka, no gólová prestrelka nemala konca, pretože o malú chvíľu sa opäť ujali vedenia Snipers. Do remízového stavu dotiahol skóre domáci Peter Heleš a išlo sa opäť od začiatku. Gól však už nepadol a tak nasledovalo predĺženie. V tretej minúte nadstaveného času rozhodol o víťazstve Snipers v pomere 7:6 ich najproduktívnejší hráč minulej sezóny Peter Banga. „V zápase sme spravili obrovské množstvo chýb a nevyužili kvantum šancí. Bol to klasický zápas na úvod sezóny. Na lopte sme hrali pekne ale bez gólového efektu. Máme veru ešte čo zlepšovať...,“ povedal po zápase hrajúci tréner a kapitán FK AS Trenčín Juraj Matejka. Hostia si odnášajú dva body, no mohli aj všetky tri. „Zápas by sme mali celkom pod kontrolou, ale v závere druhej tretiny sme podvedome zmenili náš herný prejav a to sa odzrkadlilo sériou gólov, ktoré pomohli súperovi sa dostať do hry. Záver sme zvládli, ale zápas mohol skončiť aj opačne. Takéto súboje nás posúvajú ďalej a sme za ne vďační,“ zhodnotil tréner Snipers Dárius Siheľský.

Žilinské „kobylky“ si doma poradili s nováčikom z Púchova celkom jednoznačne 10:3. Už po prvej minúte sa po prvý raz vlnila sieť hostí a po prvej tretine vyhrávali Žilinčania už 4:0, čo bolo pre úspešný výsledok pre domácich rozhodujúce. V poslednej časti sa za stavu 1:8 Púchovčania ešte snažili niečo spraviť s výsledkom a dvakrát skórovali, no rovnakým počtom gólov kontrovali aj Žilinčania. „Zápas by som rozdelil na dve polovice. Tá úvodná nám priniesla veľké chcenie a z neho plynúce triviálne chyby, čím sme posadili Žilinu na koňa. Katastrofálny úvod sa zopakoval aj na začiatku druhej tretiny, čo definitívne rozhodlo. Neskôr sme sa síce trochu rozbehli a chalani konečne začali veriť tomu, čo chceme hrať. Dnes sme zaplatili nováčikovskú daň ale napriek tomu si myslím, že máme na čom stavať do budúcnosti,“ povedal tréner FBK Púchov Juraj Lamačka. Žilinčania môžu byť po vyhratom stretnutí spokojní. „Vedeli sme, že nás nečaká ľahký súper. Na začiatku sa nám však rýchlo podarilo dostať do vedenia, čo ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Využili sme ponúknuté šance a na ploche sme dominovali. V každej tretine však máme desaťminútové výpadky v koncentrácii, čo musíme zlepšiť a hrať celý zápas. Potom z pohodového zápasu za stavu 8:1 sme si spravili kondičný tréning, samý súboj jeden na jedného, neodohrávali sme včas lopty a nedôrazne bránili a napádali, čím sme posadili súpera na koňa. V tejto fáze bol Púchov vďaka našej pasivite lepším tímom. Jednoducho chaos a panika na striedačke aj na ploche, čo je pre mňa nepochopiteľné. Neviem si predstaviť, ako by to vyzeralo, keby bol zápas o jeden gól. Netreba zabúdať, že aj Púchov mal svoju silu a hral veľmi korektne a férovo. Preto sa tešíme z troch bodov, ktoré sa počítajú do tabuľky a ideme ďalej,“ povedal po zápase hráč Žiliny Marián Galovič.