Majstri zaváhali v Žiline, Tsunami uspelo s ATU

11.01.2020 22:06:52
Extraliga mužov dnes uzavrela svoju pätnástu kapitolu základnej časti štyrmi zápasmi. Až dva z nich sa odohrali v Košiciach, no len jeden domáci tím sa tešil z víťazstva. Florko zvládlo súboj s bratislavským Snipers, ktorý zdolalo 8:3. ATU však podľahlo Záhorskej Bystrici 5:7. Obhajcovia majstrovského titulu, hráči AS Trenčín dnes nestačili na domáce žilinské „kobylky,“ s ktorými prehrali 5:9.

Žilinčania si dnes na majstrovský AS Trenčín v domácom prostredí verili. Už na začiatku októbra im uchmatli bod, keď prehrali zápas 3:4 až po samostatných nájazdoch. Dnes Trenčanom vrátili požičané a tešili sa z víťazstva 9:5. Hráči AS sa tak opäť dostávajú do stresov, pretože práve Žilina sa k nim dotiahla na rozdiel dvoch bodov. „Musím pochváliť Žilinčanov za to ako sa na nás pripravili. Vedeli presne čo chcú hrať a my sme sa do dobre postavenej obrany len ťažko presadzovali. Vystrelili sme síce 47 striel ale z brankára sme spravili hráča zápasu. Už dlho som nevidel aby takto proti nám brankár zachytal. Efektívni sme začali byť až v tretej tretine a to už bolo neskoro. To, že hráme na lopte nikoho nezaujíma. Hrá sa na góly a v tom boli Grasshoppers lepší...,“ povedal po stretnutí hráč AS Trenčín Peter Klapita. Žilinčania sú očividne spokojní. „Zápas sme od začiatku mali v rukách a to, čo si AS vytvorilo alebo sme im my ponúkli vlastnými chybami, skvele pochytal brankár Gajdoš. Dávali sme góly, blokovali strely. V tretej tretine sme sa nechali viackrát zbytočne vylúčiť útočnými faulmi, čo nás stálo pohodlný náskok. Zápas sme zvládli hlavne vďaka nášmu brankárovi,“ skonštatoval hráč Grasshoppersu Žilina Michal Miške.

 

Vicemajstri zo Záhorskej Bystrice si držia druhú pozíciu, čo potvrdili dnešným víťazstvom 7:5 v náročnom stretnutí v Košiciach proti ATU. „Na Východ sme vycestovali v oklieštenej zostave, čo spôsobilo, že naša druhá formácia bola poskladaná. Obdivuhodné je, že práve druhá päťka v podstate rozhodla o našom víťazstve, pretože strelila až päť gólov. Taktiež nás podržal výborne chytajúci Timotej Dinka, ktorému dva góly z piatich strelilo ATU z presiloviek. Košičania mali na pohľad väčšiu prevahu, no my sme si to odmakali na dve päťky a dokázali sme zvíťaziť. Odskočili sme tretiemu Lidu na štyri body a tak sme si upevnili druhú priečku tabuľky, čo je pre nás veľmi dôležité,“ zhodnotil dnešný úspešný súboj hráč Tsunami Martin Kubovič, ktorý strelil posledné dva góly zápasu.

 

Druhý košický klub, ktorým je v najvyššej súťaži Florko, bol úspešný. Zverenci trénera Pavla Blaška dokázali zdolať bratislavský Snipers 8:3. Chlapci z hlavného mesta sa tak k vytúženej ôsmej priečke tabuľky zatiaľ nepriblížili. „Vedeli sme čo od súpera očakávať a to sa potvrdilo. Vhodne sme vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré sme dokázali zakončovať takmer do prázdnej bránky. Škoda krátkeho výpadku v druhej tretine, výsledok mohol byť ešte krajší. Pomaly sa blíži play-off a tak bolo dôležité vyskúšať si aj hru do obrany, ktorá nás spolu s brankárom v tomto zápase podržala. Získali sme dôležité body do tabuľky. Konečne sa nám začínajú aj zaraďovať do zostavy zranení hráči, čo je taktiež pozitívom pred ďalšími zápasmi,“ povedal hráč košického Florka Lukáš Blaško, ktorý je už mesiac na lavičke svojho družstva, no nehráva, pretože má zlomený prst na ruke.

 

Vo večernej dráme uhájili pozíciu mierneho favorita florbalisti Mikuláša Prešov, ktorí vyhrali na Spiši tesne 8:7 a udržali si tak reálnu nádej o umiestnenie v prvej osmičke zaručujúcej účasť v play-off. Prešovčania to však v posledných siedmich kolách nebudú mať jednoduché. O dve miestenky sa pobijú proti AS Trenčín, Grasshoppersu Žilina a Snipers Bratislava. „Dnešný zápas sme sa snažili vyhrať, súper hral veľmi dobre. Stále keď sme odskočili o dva góly, Spišiaci sa dotiahli na rozdiel iba jedného. V závere sme prežili oslabovky a súboj dotiahli do úspešného konca," povedal tréner Prešova Peter Čaja.

 

Výsledky zápasov 15. kola extraligy mužov:

  

Sobota 11. januára 2020:

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - AS Trenčín 9:5 (3:1, 3:0, 3:4)
FaBK ATU Košice - Tsunami Záhorská Bystrica 5:7 (0:2, 1:1, 4:4)
FK Florko Košice - Fat Pipe Snipers Bratislava 8:3 (3:0, 2:2, 3:1)
FbC Young Arrows Spišská Nová Ves - FBC A4ka Mikuláš Prešov 7:8 (2:3, 4:3, 1:2)

Aktuálna tabuľka po 15. kole:

 

ZDROJ FOTO: Peter KAPUSTA, FBK AS Trenčín

späť