Majstri zvládli Florko aj po druhý raz

08.04.2018 18:08:02
Tsunami Záhorská Bystrica zvíťazilo aj v druhom finálovom súboji extraligy mužov nad Florkom Košice 6:5 po samostatných nájazdoch a ujalo sa vedenia v sérii 2:0 na zápasy. Na tomto víťazstve sa však úradujúci majstri poriadne vytrápili.

Skóre zápasu, tak ako včera, otvorili domáci hráči. Počas piatej minúty sa presadil Martin Kubovič – 1:0. Za Košičanov vyrovnával v pätnástej minúte Martin Kátlovský, no Tsunami dostal po dvadsiatich sekundách opäť do vedenia Oliver Kubaský. Kapitán Maroš Kovaľ uzavrel tretím gólom strelecký účet úvodnej časti hry.

Košičania sa postupne prebrali k vyššej aktivite, čo vyústilo do vyrovnania a v polovici zápasu sa prakticky začínalo odznovu. Tsunami však využilo presilovku a opäť vyhrávalo najtesnejším rozdielom. Jozef Halás bol však proti a pred prestávkou vyrovnal na 4:4.

V tretej tretine diváci čakali na ďalší gól až jedenásť minút a dočkali sa presného zásahu hostí, čo ich zjavne nepotešilo. V hodine dvanástej sa podarilo hráčom Tsunami vyrovnať, čím zápas posunuli do predĺženia, v ktorom sa nerozhodlo. Rozhodujúci nájazd premenil domáci kapitán Maroš Kovaľ a vybojoval majstrom druhé víťazstvo v sérii. „My sme sa zbytočne zavčasu uspokojili s náskokom 3:1 a mysleli si, že víťazstvo príde samé. Začali sme robiť triviálne chyby v našom hernom systéme, ktoré Florko potrestalo. Silu kolektívu sme ukázali počas hry bez brankára keď sme dokázali streliť gól a dostali sme súboj do predĺženia a následného víťazstva na nájazdy,“ povedal slovenský reprezentant a hráč Záhorskej Bystrice Martin Kubovič.

Východniari odchádzajú zo Stupavy smutní. Nevyhrali ani jeden zápas a doma ich čakajú náročné odvety. „Podali sme dnes podstatne lepší výkon ako včera, no nestačilo nám to na víťazstvo. Určite však nevyhral lepší tím. Musíme potrénovať samostatné nájazdy, pretože tak zle a naivne sme ich už dlho nezahrali ako dnes...,“ povedal tréner FK Florko Košice Jan Holovka.

Tsunami Záhorská Bystrica – FK Florko Košice 6:5 sn (3:1, 1:3, 1:1)