Majstrovské Pruské štartuje play off proti Kysuciam

03.03.2017 17:48:33
Do bojov o majstra Slovenska sa zapoja už aj družstvá najvyššej súťaže žien. Vo štvrťfinálových zápasoch odohrajú doma oba súboje favoriti. Bude zaujímavé sledovať, či sa podarí niektorým hosťujúcim družstvám zvíťaziť. Dráma sa môže zrodiť v sérií Tvrdošína s Prešovom ale aj bratislavský iClinic vie občas dobre zahrať proti Nemšovej.

 

Prvou štvrťfinálovou dvojicou, ktorá si skríži medzi sebou hokejky, je súboj úradujúcich majsteriek z ŠK 98 Pruské, ktoré si vybrali Kysucké Nové Mesto. Pri súčasnom zložení kádra Pruského a ich aktuálnej forme môžeme očakávať, že si postup do semifinále vybojuje Pruské. Aj oba vzájomné zápasy sezóny dokázali vyhrať dievčatá z Považia a to v pomere 6:2 a 9:2. Kysučanky majú mladý tím, ktorý má veľký potenciál, no hráčky trénera Michala Vlčeka zatiaľ získavajú skúsenosti a v tejto sérií nemajú čo stratiť.

 

 

Druhé miesto si po základnej časti vybojovali florbalistky Spišskej Novej Vsi. Vzhľadom na demografickú vzdialenosť si Východniarky vybrali Michalovce. Vicemajsterky si to však môžu dovoliť, pretože je v ich silách zdolať Michalovce a postúpiť do semifinále. Súperky sa stretli v základnej časti a Spišiačky odchádzali ako víťazky. V oboch prípadoch naložili Michalovciam dvojciferne – 11:4 a 10:2. Spišiačkam bude ešte vo dvoch stretnutiach chýbať potrestaná Kristína Hudáková.

 

 

Tretí súboj sa odohrá v Nemšovej. Do malého mestečka vycestujú Bratislavčanky z iClinic VŠK FTVŠ UK. Nemšová je známa tým, že býva na domácich zápasoch búrlivá atmosféra. Súperi to nemajú ľahké a aj v aktuálnej sezóne Nemšovanky prehrali z deviatich domácich súbojov len jediný a to s úradujúcimi majsterkami z Pruského v pomere 4:8. iClinic odohral s Nemšovou dobré a celkom vyrovnané zápasy, no prehrali v nich 2:6 a 2:5. Dievčatá z hlavného mesta trápi predovšetkým koncovka a tak bude záležať na tom, či vylepšia v dueloch play off svoju streľbu.

 

 

Zrejme za najvyrovnanejšiu sériu tohtoročného štvrťfinále ženskej extraligy môžeme považovať súboj tabuľkových susedov. Tvrdošín sa stretne o postup s Prešovom. Rozhodnúť by mala výhoda domáceho prostredia, ktorú bude mať viackrát Tvrdošín. Oravčanky mali slabší úvod sezóny, no postupne sa rozbiehali. Naopak Prešovčanky mali lepší štart do sezóny a s pribúdajúcimi zápasmi prišli aj zaváhania, čo ich postupne odsunulo na piate miesto. Vzájomná bilancia súperov je vyrovnaná. Východniarky v druhom kole nachytali tvrdošín na hruškách a zdolali ich na Orave vysoko 11:5, no Tvrdošín si požičané zobral späť a v Prešove si zobral všetky body po výhre 7:6.

 

Program štvrťfinále extraligy žien:

 

1 – Štvrťfinále – sobota 4. 3. 2017:

 

16.00 hod – ŠK 98 Pruské – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

20.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – Eastern Wings Michalovce (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

16.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – iClinic VŠK FTVŠ UK (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

14.00 hod – FbK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Školská, Tvrdošín)

 

2 – Štvrťfinále – nedeľa 5. 3. 2017:

 

14.00 hod – ŠK 98 Pruské – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

13.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – Eastern Wings Michalovce (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

14.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – iClinic VŠK FTVŠ UK (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

10.00 hod – FbK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Školská, Tvrdošín)

 

ZDROJ FOTO: facebook Eastern Wings Michalovce

späť