Majstrovstvá sveta junioriek klopú na dvere

24.04.2014 14:52:31
Maximom Slovenska je piate miesto spred štyroch rokov.

 

V stredu 30.apríla začnú Majstrovstvá sveta žien do devätnásť rokov v Poľsku. Zbaszyń, Babimost a Rakoniewice privítajú dovedna trinásť krajín rozdelených do divízie A (8 štátov) a divízie B (5 štátov). Slovenská republika sa na šampionáte tejto vekovej kategórie predstaví po piaty raz.

 

V slovenskom tábore panuje dobrá nálada. „Dievčatá sa väčšinou poznajú zo súťaží a s vytvorením dobrej partie teda nebol problém. Podľa reakcií dievčat sa všetky na MS veľmi tešia,“ vyhlásil asistent trénera Vladimír Gábor.

 

Osem krajín A divízie bolo rozdelených do dvoch skupín po štyroch. Prví dvaja zo skupiny hrajú semifinále. Tímy na treťom a štvrtom mieste hrajú o piate, respektíve siedme miesto.

 

V A skupine na seba narazia domáce Poľsko, Česká republika, Lotyšsko a Fínsko. Naše reprezentantky sa stretnú v skupine B, kde narazia na Švédky, Maďarky a Švajčiarky. V B divízií štartuje Kanada, Nórsko, Nemecko, Rakúsko a Ukrajina.

 

„Rozpis turnaja je tentoraz pre nás priaznivejší ako pred dvoma rokmi v Nitre a dúfame, že až do poslednej chvíle budeme bojovať o postup do semifinále. Na úvod nás čakajú favoritky turnaja – Švédky, v druhom zápase proti Maďarkám budeme favoritom my a mali by sme zaznamenať povinné víťazstvo a na záver Švajčiarky.“ povedal Vladimír Gábor a dodal: „Hrali sme s nimi na Polish cupe. Chceme s nimi odohrať vyrovnanú partiu. To však bude vyžadovať maximálnu koncentráciu počas celého zápasu a výkon na hranici možností.“

 

Po desiatom a deviatom mieste v rokoch 2006 a 2008, dosiahli v roku 2010 naše dievčatá doterajšie maximum- 5 miesto. Pred dvomi rokmi skončili Slovenky na šiestej priečke. Kostru kádra tvoria hráčky, ktoré absolvovali Polish cup. Tréneri však museli urobiť pár nútených zmien na základe výkonnosti i zranení.


„Zranenia postihli dve hráčky Pruského. Zranenie v závere sezóny vyradilo na niekoľko týždňov Janku Troškovú, ktorá sa do tréningového procesu vrátila až v závere sústredenia v Trenčíne. Veroniku Dobrodejovú zranenie členka pred dvoma týždňami s najväčšou pravdepodobnosťou vyradilo a príde tak o účasť na MS. Musíme ešte doladiť niektoré časové záležitosti v súvislosti s Miškou Ješšovou z Tvrdošína, ktorá v týchto dňoch absolvuje prijímacie skúšky na vysokú školu,“ nechal sa počuť Gábor.

 

Prvý zápas naše juniorky odohrajú v stredu 30.4 o 16:00 s najväčším favoritom turnaja, Švédskom.  O deň neskôr v ten istý čas narazia na naše južné susedky z Maďarska a skupinovú fázu ukončí piatkový zápas o 19:00 proti „helvétskemu krížu.“

 

Zápasy bude možné sledovať na oficiálnych IFF YouTube kanáloch.


Rozpis zápasov Slovenska na Majstrovstvách sveta žien do 19 rokov v Poľsku:

30.4. 16:00   SLOVENSKO – Švédsko

1.5. 16:00     SLOVENSKO – Maďarsko

2.5. 19:00     SLOVENSKO - Švajčiarsko

 

 

 

 

späť