Majstrovstvá sveta žien 2013 spoznali účastníkov.

28.02.2013 17:36:23
Koho prisúdi žreb Slovenkám do základnej skupiny decembrových MS žien?

Záverečná ázijská kvalifikácia povedala posledné slovo v účasti tímov na MS žien v Českej republike. Austrália, JaponskoKórea uzavreli 16 tímov. Slovenky sa do Brna a Ostravy prebojovali cez náročnú kvalifikáciu v Lotyšsku, keď obsadili celkové 2. miesto. Cez kvalifikácie prešlo 11 tímov a to s Lotyšskom, Poľskom, Ruskom, Dánskom, Nemeckom, Maďarskom, Slovensko z Európy, Austráliou, Japonskom, Kórea  z Ázie Oceánie a Kanada

 

Švédsko, Fínsko, Česko, ŠvajčiarskoNórsko mali účasť istú čo je z nového modelu MS posledný raz. Nový model upravuje štýl hry ako aj postupu. Organizátor MS má jediný zabezpečený postup a ostatné tímy budú v kvalifikácii bojovať o postupové miesta na MS. Nový hrací systém sa predstaví už v decembri na ženských majstrovstiev sveta, ktorý čaká i mužov o rok neskôr.

 

Elitná svetová osmička ženských tímov bude rozdelená do 4 členných skupín, z ktorých prvé 2 tímy základnej skupiny A a B idú priamo do štvrťfinále a tímy na 3. a 4. mieste v tej istej skupine čaká predkolo play off proti súperom z 1. a 2. miesta základných skupín C a D, v ktorých sa stretnú tímy z 9.-16. miesta poradí zostaveného pre MS podľa rebríčka IFF. Podľa nového systému sa hrá o každé miesto, ktoré určí poradie na MS. V Brne sa budú hrať základné skupiny a v Ostrave budú pokračovať vyraďovacie zápasy play off.

 

Slovenky sú vo svetovom rankingu na 15 mieste čo nás radí do posledného žrebovacieho 4 koša. Naše reprezentantky sa môžu v základnej skupine stretnúť s kvalifikačnými súpermi Dánskom, Nemeckom a ďalej s Maďarskom, Austráliou, Japonskom a Kóreou, čo určí žreb. V utorok 5. marca 2013 o 12:00 hod. sa na magistráte mesta Ostrava budú žrebovať skupiny MS žien odkiaľ bude priamy prenos a Vy oň neprídete.

 

Touto cestou pozávame slovenských fanúšikov do hľadiska, pre ktorých pripravujeme zaujímavé veci spojené s účasťou našej reprezentácie na MS. V prípade záujmu môžete vyplniť krátky dotazník, ktorý nájdete TU a pomôžete nám priblížiť požiadavky fanúšika.

 

 

 

späť