Majstrovstvá sveta žien v roku 2017 na Slovensku!

10.09.2014 11:40:46
Počas kvalifikačného turnaja juniorov o účasť na Majstrovstvá sveta (29. apríl – 3. máj 2015, Helsingborg, Švédsko), ktorý sa konal v Madride, rozhodla Medzinárodná florbalová federácia IFF o dvoch závažných záležitostiach, ktoré sa týkali Slovenska.

„Slovenský florbalový zväz si do konania zasadnutia vyrovnal všetky záväzky voči federácií, ktorá na základe tejto skutočnosti oficiálne povolila účasť mužskej reprezentácie na najbližších majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať v decembri vo Švédsku,“ povedal manažér slovenskej reprezentácie Teodor Turay, ktorý sa zúčastnil kvalifikácie vo funkcií dozorcu nad organizáciou podujatia za IFF. „Do konca septembra majú problém ešte Nemci s Rusmi, ktorí tiež musia riešiť svoje záväzky. Okrem nich to čaká aj Maďarov, čiže v dnešných časoch to nemá nikto jednoduché,“ doplnil Turay.

 

Druhou dobrou správou je, že Slovensko privíta v roku 2017 svetovú elitu ženského florbalu. V minulom roku MS žien organizovali susedia z Čiech v Brne a Ostrave. Budúci rok sa šampionát uskutoční vo fínskom Tampere a po ňom sme na rade my! „Je to veľký úspech, pretože sme kandidovali už viackrát, no až teraz sme v kategórií žien boli úspešní,“ dodal Turay.

späť