„Mali by sme sa poučiť z uplynulej sezóny,“ hlási Galovič zo Žiliny

19.07.2019 20:07:15
Florbalisti tímu Grasshoppers Žilina sa v uplynulej sezóne neprebojovali do play-off slovenskej extraligy. Účasť medzi elitným oktetom ušla nováčikovi najvyššej slovenskej súťaže iba tesne. Poslednú priečku zaisťujúcu postup do vyraďovacej fázy obsadil AS Trenčín, ktorý napokon získal majstrovský titul a pre Žilinu zostalo so štvorbodovým mankom deviate miesto. Napriek tomu ročník 2018/2019 vnímajú „kobylky“ pozitívne.

„Z pohľadu primárneho cieľa a to vyhnutiu sa baráži a stabilizovaniu výkonnosti kádra ako nováčika v extralige sme spokojní. Priebeh súťaže však naznačoval, že môžeme pomýšľať aj na vyššie ciele. Množstvo zápasov, ktoré sme mali dobre rozohrané, sme nezvládli v závere resp. sme o body prišli z dôvodu nedisciplinovanosti a zbytočných vylúčení,“ uviedol pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu Marián Galovič z Grashoppers Žilina. „Časť zápasov ovplyvnila aj absencia našej brankárskej jednotky Nikolasa Solárika z dôvodu zranenia. Síce uplynulá sezóna je minulosť, netreba zabúdať, čo nás stálo lepší výsledok a bolo by dobré sa poučiť do budúcnosti,“ dodal.

 

Žilinčania pred blížiacou sa sezónou ešte nemajú vytýčený konkrétny cieľ, do ročníka 2019/2020 vstúpia s pokorou, no s ambíciou umiestniť sa čo najlepšie. „Všetko bude záležať od finálneho zloženia tímu, predstavy trénerov a vedenia. Treba ísť od zápasu k zápasu a pobiť sa o najlepší možný výsledok. Letná príprava začala už skôr pod vedením Martina Venenyho. Aktuálne majú hráči letnú prestávku a v príprave sa bude pokračovať po jej skončení. Posledná fáza letnej prípravy odštartuje 30. júla a máme naplánovaných množstvo prípravných zápasov, kde chceme dať šancu hráčom ukázať sa,“ prezradil niekdajší reprezentant SR.

 

„Priemerný vek hráčov extraligy sa radikálne znižuje a veľké množstvo z nich sú študenti stredných resp. vysokých škôl, skutočný obraz o tíme získame po lete a letných prázdninách. Ideálne to nie je, ale je to tak. Ideálny počet nie je až taký dôležitý, ako je štruktúra kádra, ktorú ovplyvňuje vek, skúsenosti, potenciál a celková kvalita hráčov. Dobré je mať konkurenčné prostredie v tíme. České finále sa hralo už len na dve päťky a slovenskú ligu vyhral tím z ôsmeho miesta, ktorý sa len tesne dostal do play-off a bežne nastupoval na zápasy so 14-15 hráčmi a zápasy dohrávali tiež iba na pár najlepších hráčov,“ zamyslel sa Galovič. „U nás v minulej sezóne dostali dostatok priestoru všetci hráči z kádra s cieľom ich zapracovať do tímu a aby získali herné skúsenosti. Verím, že to budú v budúcej sezóne tímu splácať v podobe kvalitných výkonov,“ doplnil.

 

Žilinčania do nového ročníka vstúpia s viacerými zmenami v kádri. „Ako už bolo povedané, skutočnú situáciu budeme vedieť po lete. Otázne je tiež pokračovanie trojice Martin Veneny, Daniel Baránek a Marián Galovič. Definitívne skončil kvalitný obranca Tomáš Kvasnica, ktorý minulú sezónu hosťoval v Púchove. Ukončenie kariéry tiež avizoval náš dlhoročný hráč Michal Hrín. Mali by byť nejaké príchody v podobe 3-4 hráčov na ktorých usilovne pracujeme, no momentálne ich nebudeme konkretizovať,“ uzavrel Marián Galovič.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť