Mandinec končí, Matejka očakáva viacero nových hráčov

08.05.2020 17:18:47
Do sezóny 2019/2020 vstupovali ako obhajcovia titulu, napokon v základnej časti obsadili neuspokojivé deviate miesto. Play-off extraligy mužov sa síce nekonalo, ale florbalisti AS Trenčín by v ňom aj tak chýbali.

„Sezónu nemôžem hodnotiť v žiadnom prípade pozitívne. Nielen, že sme sa nedostali do play-off, ale ani naše výsledky počas nej neboli vôbec dobré. Bolo to ako na hojdačke. Víťazstvá so súpermi z hornej polovice tabuľky a následne prehry so súpermi zo spodnej polovice tabuľky,“ zhodnotil ročník pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Považania sa v týchto dňoch udržiavajú v tempe na individuálnej báze. „Nie je to pre nás nič nové, lebo sme zvyknutí, že naša letná príprava prebieha individuálne. Rozdiel je len v tom, že sme si chodievali po sezóne jedenkrát za týždeň zahrať si do haly florbal, čo teraz nemôžeme. Tak ako som spomínal, letnú prípravu máme individuálnu, keďže veľa chalanov nie je z Trenčína a jej začiatok si rieši každý sám,“ vysvetlil skúsený útočník.

 

Trenčania chcú, po neúspešnom ročníku, pochopiteľne, vystužiť družstvo, aby v budúcej sezóne mohli opäť pomýšľať na vyššie priečky. „Zmeny v kádri určite nastanú, tak ako každú sezónu. Momentálne mám informáciu iba o ukončení kariéry Lukáša Mandinca a verím, že bude skôr viac príchodov ako odchodov. Určite pribudnú mladí hráči, ktorí sa nám ukazujú vo veľmi dobrom svetle a počas minulej sezóny spravili obrovský progres,“ uviedol niekdajší reprezentant SR.

 

Florbalový klub AS Trenčín už dlhší čas pôsobí v Športovom centre M-Šport, ktorá patrí práve rodine Matejkovcov. „Neberiem to momentálne, ako výhodu, pretože hala je zatvorená a trénovať nemôžeme, takže je to asi tak ako v každom inom družstve,“ uzavrel 37-ročný Juraj Matejka.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: AS Trenčín

späť