Marcel Hossa prebudil trenčianske AS

24.11.2018 23:40:28
Jednoznačným hitom dnešného 11. kola extaraligy mužov bol premiérový štart hokejistu Marcela Hossu v drese FBK AS Trenčín, ktorý svojou prítomnosťou nielen že prilákal peknú návštevu do haly, ale hlavne nabudil domáci tím k víťazstvu nad Spišiakmi. Medzi prekvapenia možno označiť prehru majstrovského Tsunami s košickým Florkom.

Aj napriek skutočnosti, že dnešný zápas medzi AS Trenčín a Spišskou Novou Vsou nebol súbojom popredných tímov tabuľky, lákal zvedavých fanúšikov. Extraligový dres a svoj prvý ostrý štart totiž zaznamenal populárny hokejista a bývalý slovenský reprezentant Marcel Hossa. Trenčania dnes po sérii štyroch prehier zaznamenali víťazstvo 10:3 a tešili sa z troch bodov. „Konečne sme mali potrebné športové šťastie, odrážali sa k nám lopty, premieňali sme šance, mali sme všetci dobrú náladu, ku ktorej nám výrazne dopomohla účasť Marcela Hossu. Bol platným hráčom nášho tímu a všetci sme sa okolo neho zomkli, pomáhali sme mu, čo nás vybudilo k lepšiemu výkonu,“ prezradil spokojným hlasom hráč trenčianskeho AS Peter Klapita. Spišiaci prehrali dôležitý duel, ktorý v polovici základnej časti posunul bližšie k play-off domácich. „Mali sme veľmi zlý začiatok a taktiež nám počas prvej tretiny chýbalo trochu šťastia. Mrzí nás, že sme prehrali, no aspoň sme si užívali súboj proti Marcelovi Hossovi, ktorý nastúpil v drese domácich. Nestáva sa totiž často, že si zahráme proti takejto osobnosti. Bolo ho však jednoduché prečítať, pretože bolo očividné, že chce streliť gól a tak všetci jeho spoluhráči to hrali na neho. Brániť ho však v predbránkovom priestore nebolo jednoduché. Je vidno že má toho odohratého dostatok a využíval svoje skúsenosti a robustnú postavu,“ povedal kapitán Spišiakov Libor Koczka.

 

Prekvapenie sa zrodilo v Košiciach kam zavítali obhajcovia titulu zo Záhorskej Bystrice. Tsunami nezachytilo najmä úvod s Florkom, keď prvú tretinu prehralo 0:4, čo sa v konečnom účtovaní ukázalo ako rozhodujúce. Florko sa tešilo z víťazstva 9:4. „Do zápasu sme vstúpili výborne a súpera sme nepúšťali do takmer žiadnych šancí. Od druhej tretiny sme viac menej kontrolovali hru a úplne zaslúžene zvíťazili. Každý jeden hráč, ktorý dnes nastúpil, odviedol výbornú robotu a za to ich chcem aj touto cestou pochváliť,“ povedal hráč FK Florko Košice Lukáš Blaško.

 

Nižná opäť valcovala. Na Orave dnes nepochodili chlapci z hlavného mesta zo Snipers, ktorí síce ako tak držali krok s lídrom ligy, no v poslednej tretine inkasovali až jedenásť gólov a prehrali vysoko 8:17... „Kľúčový moment súboja nastal za stavu 6:5, keď zápas výrazne ovplyvnilo naše vylúčenie za nedovolenú vzdialenosť, ktorému predchádzalo množstvo priestupkov voči nášmu družstvu bez akejkoľvek odozvy. Tento moment nás psychicky zlomil. Nižnej blahoželáme,“ skonštatoval tréner bratislavského Snipers Darius Siheľský. Kapitán Nižnej Tomáš Reguly videl zápas nasledovne: „Od začiatku sme boli dominantnejším tímom, čo sa zlomilo v druhej tretine, ktorú nás súper predčil, a dal nám pocítiť svoju silu. Nedokázali sme na to reagovať a prispôsobili sme sa ich hre. Pokračovalo to aj v tretej tretine, súper napádal, kazil nám rozohrávku a nepustil nás k našej hre. Zlomový moment nastal v polovici záverečnej tretiny, kde nás za stavu 6:5 potiahli diváci a za desať minút sme Snipers dali jedenásť gólov. A tak pocítili našu ofenzívnu silu.“

 

Do Prešova vycestovali hráči 1. FBC Trenčín, ktorí sa na víťazstvo 5:1 dosť natrápili. „Začalo sa hrať opatrne. V zostave sme mali viacero mladíkov, ktorí ukázali, že majú svoju silu. Tu sa ukazuje výborná práca klubu s mládežou. V dueli sme mali úseky, kedy sme hru kontrolovali, ale taktiež úseky, v ktorých sme nehrali plne koncentrovaní. Body z Prešova považujeme za veľmi dôležité, pretože zápas nebol vôbec jednoduchý. Osobne ma teší, že som sa dokázal trikrát presadiť,“ povedal autor hetriku za 1. FBC Trenčín Marek Bulko.

 

Bratislavské Lido sa drží v prvej štvorke, ktorá sa postupne od ostatných družstiev vzďaľuje. Lido vyhralo nad Žilinou 7:4 a zverenci trénera Rolanda Blusku ťahajú sériu piatich víťazstiev v rade.

 

Hurikán bol dnes opäť blízko ku svojim prvým bodom v sezóne, no aj napriek tomu, že potrápilo jednoznačného favorita ATU Košice, na body to zase nestačilo. Východniari totiž zvíťazili 6:3.

 

Výsledky extraligy mužov:

 

11. kolo – sobota 24. 11. 2018:

 

FK Florko Košice – Tsunami Záhorská Bystrica 9:4 (4:0, 2:1, 3:3)

 

FBK AS Trenčín – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 10:3 (2:0, 6:1, 2:2)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FaBK ATU Košice 3:6 (0:1, 3:3, 0:2)

 

TJ A-FbO Nižná – Fat Pipe Snipers Bratislava 17:8 (6:2, 0:1, 11:5)

 

ŠK Lido Prírodovedec – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

 

FBC Mikuláš Prešov – 1. FBC Florbal Trenčín 1:5 (1:1, 0:3, 1:1)

 

Aktuálna tabuľka po 11. kole:

späť