Marián Galovič: "Keďže chceme postúpiť zo skupiny musíme jednoznačne vyhrať nad Estónskom.“

03.12.2012 18:17:33
Reprezentanti s bohatým programom počas voľného dňa na MS.

Voľný deň nám sadol ako uliaty. Chalani mali čas na relax, regeneráciu i tréning. Prehliadka Bernu, zastávka na zápase Estónsko – Singapur a večerný tréning boli hlavné body programu mužskej reprezentácie v Berne.

 

Tím sa nachádza vo výbornej pohode k čomu prispel vynikajúci výsledok v otváracom zápase so Švajčiarmi. „Odozvy po zápase v šatni boli fajn. Chalani boli spokojný s predvedeným výsledkom a hrou. Čo sa však počíta je, že máme nula bodov v tabuľke a čaká nás ešte ťažší zápas ako bol so Švajčiarmi. Keďže chceme postúpiť zo skupiny musíme jednoznačne vyhrať nad Estónskom.“ zhodnotil Marián “Galo“ Galovič.

 

V dopoludní chalani navštívili Bern, keď im vyšlo aj počasie. Momentálne sa nad Bernom ženia čerti. Marián “Galo“ Galovič vždy s dobrou náladou a optimizmom rozobral tím súpera. „Pozreli sme si zápas Estónska so Singapurom, kde mali jednoznačnú prevahu Estónci. Tento zápas nám veľa nenapovedal o ich hre. Hrali sme spolu už v kvalifikácii v Slovinsku, kde v zápase už o nič nešlo. Na týchto zápasoch nemôžeme stavať. Celý Estónsky tím je podľa mňa kvalitný. Je to tím z prvej osmičky sveta, kde na tých pozíciách 5. až 8. miesto veľké rozdiely nie sú. Ako môžeme vidieť, vyrovnanosť kádra Estónska je veľká a nie sú tam príliš veľké rozdiely. Každý hráč je dobre fyzicky pripravený a má skvelú palicovú techniku. Preto sa treba zamerať na celý tím.“

 

Recept na súpera by mohol viesť cez pozornú obranu a efektivitu v útoku. „Na Estóncov bude platiť pevná defenzíva. Musíme proti Estóncom vystupovať, aby sme sa nedostávali do veľkého tlaku čo sa stávalo v zápase so Švajčiarskom. Ako sme už videli a vieme, sú veľmi technický a strieľajú zo stredných vzdialeností. Tieto ich strely musíme eliminovať a samozrejme musíme aj tvoriť a dávať góly. Tím ktorý nedáva góly nemôže vyhrať.“ dodáva žilinský kanonier Marián “Galo“ Galovič.

 

„Nemyslím si, že Estónsko je o prvej päťke. Všetky tri strieľajú góly a musíme sa sústrediť na všetkých hráčov. Vieme, že v prvej lajne sú hráči Talme Henrik, Markus Patrik, ale na popravde aj v tých dvoch je vysoká kvalita.“ dodáva svoj postreh Libor Hrček, k nášmu najbližšiemu súperovi.

 

Asistent trénera Libor Hrček vidí recept v obetavom a maximálnom výkone. „Musíme podať výkon na hranici svojich možností, mať trochu športového šťastia. Bude to náročné a ťažké. Slovensko s nimi hralo doposiaľ dvakrát v kvalifikáciách a verím, že do tretice sa to podarí.“

 

„Na tréningu sa budeme snažiť čo najlepšie pripraviť na zápas proti Estónsku, ktorý bude kľúčoví. Dohodneme sa s trénermi a pokúsime sa niečo vymyslieť.“ zakončil spoločný rozhovor Libor Hrček.

späť