Marks: „Spokojný budem s umiestnením do šiesteho miesta.“

11.11.2015 17:40:20
Už len dvadsaťtri dní zostáva do úvodného zápasu svetového šampionátu žien vo fínskom Tampere. Slovenská reprezentácia žien sa posledný raz pred odchodom stretla na sústredení v Seredi.

Tréneri ženského výberu Jaroslav Marks, Michal Cvanciger a Martin Řehák dolaďovali s tímom posledné herné záležitosti. „Zraz bol zameraný na nácvik presiloviek, či oslaboviek a štandardných situácií. Zároveň sme sa zamerali na to aby tím pôsobil kompaktne ako jeden celok. Nazval by som to ako jedna žena,“ povedal s úsmevom tréner Jaroslav Marks. Na zraz sa nedostavili tri hráčky základného kádra. „Vo Švajčiarsku zostali Klapitová s Ďuríkovou hlavne preto, že cesta je pre ne finančne náročná a jednu hráčku máme v škole,“ doplnil Marks.

 

Je najvyšší čas odtajniť ciele slovenskej reprezentácie. Na otázku s akým umiestnením budú tréneri spokojní Marks pohotovo odpovedal: „V každom prípade sa chceme prebojovať medzi osem najlepších tímov a ja osobne budem spokojný ak sa umiestnime do šiesteho miesta. Na to potrebujeme úspešne odohrať tri súboje v skupine, kde bude našim najťažším súperom Rusko. V ďalšom priebehu by sme mali naraziť na Poľsko, prípadne Nemecko a tento zápas bude pre nás najdôležitejší.“

 

Na florbalové zápasy chodieva vo Švédsku a Fínsku veľké množstvo fanúšikov. Dievčatá by však minimálne v súbojoch základnej skupiny nemala zaskočiť atmosféra. Za určitých okolností však hrozí aj súboj proti Švédkam. „Svetový šampionát má vždy špecifickú atmosféru, čo je pre dievčatá psychicky náročné. Obzvlášť v dnešných časoch facebooku, kde sa môžu dostať k pozitívnym, ale aj k negatívnym informáciám. Dievčatá už majú niečo za sebou a tak verím, že to zvládnu,“ odhadoval skúsený tréner Slovenska.

 

Po prvý raz v histórií cestuje na majstrovstvá sveta s našou výpravou aj televízny štáb RTVS. Okrem toho bude Slovenská televízia vysielať všetky zápasy našich žien v priamych prenosoch. „Dúfam, že to bude dobrá propagácia florbalu a že priame prenosy prilákajú množstvo fanúšikov k televíznym obrazovkám, no zároveň verím, že prítomnosť kamier a pocit, že sa na zápas pozerá množstvo fanúšikov, neovplyvní hru dievčat v samotných súbojoch,“ dodal Marks.

 

Do Serede zavítali aj naše juniorky. Tie sa pripravujú na budúcoročný šampionát, ktorý sa v máji uskutoční v Kanade. „Bolo to naše úvodné stretnutie v novej sezóne. Chceli sme vidieť ako sú dievčatá pripravené. Neboli sme v kompletnom zložení, pretože štyri z nich máme v ženskom výbere,“ povedal tréner junioriek Vladimír Gábor. Ďalší zraz junioriek je naplánovaný na začiatok Nového roku. „Na tomto sústredení sa už budeme pripravovať na medzinárodný turnaj Polish cup, ktorý nás čaká vo februári,“ dodal Gábor.

späť