Martina Stašová výrazne pomohla majsterkám k „rozobratiu“ Tvrdošína

08.03.2020 12:42:57
Ani v druhom štvrťfinálovom stretnutí dnes neuspeli hráčky Tvrdošína na pôde obhajkýň majstrovského titulu v Sabinove. Oravčanky znovu premrhali prvú tretinu, ktorá rozhodla o ich prehre 6:13 a výraznou mierou k triumfu „Predátoriek“ prispela skúsená hráčka Martina Stašová, ktorá strelila šesť gólov!

Oravčanky sa zo včerajšieho vývoja úvodnej tretiny v Sabinove vôbec nepoučili. Prvé dejstvo na Východe opäť nezvládli, čo naznačili už prvé minúty súboja. Už po sedemnástich sekundách lovila zo siete loptičku neistá Veronika Stredanská po presnej strele domácej Miroslavy Stašovej. Druhá minúta priniesla ďalší dôvod na radosť domácich fanúšikov keď na 2:0 zvýšila Klaudia Robová. O tretí gól sa v polovici štvrtej minúty postarala z presilovej hry Martina Stašová a všetkým bolo jasné, že majú „Predátorky“ zarobené na druhé víťazstvo v sérii. Po krátkej odmlke prišli ďalšie dva údery so strany Sabinova o ktoré sa postarali Bianka Mišková s Lenkou Cuprákovou. Hrozivých 0:5 z pohľadu Tvrdošína trochu upravila znížením kapitánka Miriam Buková, no do úvodnej sirény inkasovali Oravčanky šiesty gól, ktorý vsietila Martina Stašová. Posledné slovo však predsa mali hosťujúce florbalistky a na 2:6 znížila z presilovej hry Veronika Paňková.

Pre hráčky Tvrdošína sa stáva akýmsi zlozvykom podceniť začiatky zápasov a potom úmorne doháňať stratené. Na 3:6 znížila počas druhej minúty druhého dejstva Aneta Kováčová a v tej istej minúte strelila štvrtý gól Paňková. Tvrdošín sa znovu dostával do zápasu, no Martina Stašová bola proti a svojim tretím a vzápätí aj štvrtým gólom v zápase zvýšila na pohodlných 8:4 pre Sabinov. Navyše v polovici stretnutia poslala deviaty projektil do brány Oravčaniek Cupráková a hosťujúci tím bol opäť na kolenách...

Potupnú desiatku inkasovali hráčky Tvrdošína hneď počas úvodnej minúty tretej časti z hokejky Zuzany Majtánovej. Nádych k záverečnému náporu a snahu niečo spraviť s nepriaznivým výsledkom realizovala svojim tretím gólom v zápase Oravčanka Paňková, ktorá znížila na 5:10. Presilová hra Sabinova však stopla aktivity hostiek, pretože inkasovali jedenásty gól o ktorý sa postarala strelecky disponovaná Martina Stašová, ktorá nemala dosť a navyše premenila aj nariadené trestné strieľanie, čím zaznamenala v tomto súboji svoj šiesty presný zásah. Buková to ešte skúsila a znížila na 6:12. Majsterky „klincovali“ svoje súperky aj naďalej a trinásty gól zavesila Katarína Marcinková.

Ján Motešický (tréner FBC Predator Sabinov): „Podobný priebeh zápasu ako včera. V prvej tretine sme rozhodli duel, keďže sme už vyhrávali rozdielom štyroch gólov. V druhej časti sa Tvrdošín snažil ešte zápas dotiahnuť. Naša brankárka nám dobre zachytala. V poslednej tretine sme už kontrolovali hru. Gratulujem súperovi za prevedenú hru.“

Sára Lemesanyiová (najlepšia hráčka FBC Predator Sabinov): „Do zápasu sme nastúpili s bojovnosťou. Vytvorili sme si v prvej tretine štvorgólový náskok. Súper predviedol kvalitnú hru. Nevzdával sa a prejavil bojovnosť.“

Milan Burdeľ (tréner FbK Tvrdošín): „Dnes navlas identický zápas. Začiatok sme takticky nezvládli. Potom sa to v druhej tretine vyrovnalo. V tretej to bolo málinko na našej strane. Dnes sa potvrdilo pravidlo, nedáš – dostaneš. Súperovi gratulujem a verím, že doma to bude vyzerať lepšie pre nás.“

Viktória Ďuríková (najlepšia hráčka FbK Tvrdošín): „Zápas sme pokazili už v prvej tretine, keďže sme nerobili to, čo sme si povedali v šatni. Hrnuli sme sa do útoku a na obranu sme zabúdali. Prechádzali nám krížne nahrávky. Nakoniec sme to neudržali.“

FBC Predator Sabinov – FbK Tvrdošín 13:6 (6:2, 3:2, 4:2), stav série: 2:0

ZDROJ FOTO: Viktor ZAMBORSKÝ