Mazák si môže mädliť ruky, po Maďaroch vyberal poplatky

31.01.2020 01:47:07
Naša florbalová reprezentácia má za sebou prvé stretnutie na domácej kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2020 a do turnaja vstúpila najlepším možným spôsobom – víťazstvom. Slováci triumfovali v Aréne Poprad nad Maďarskom suverénne 14:3. Brankár domácich Rastislav Mazák príliš veľa roboty so strelami našich južných susedov nemal, no o to viac sa zapotil po stretnutí, keďže je tímový pokladník a od viacerých hráčov si musel pýtať peniaze.

Do kasy prispel napríklad Šimon Hatala, ktorý si otvoril strelecký účet v reprezentácii. Devätnásťročný útočník zvýšil v 29. min na priebežných 6:2. Na premiérový gól v národnom tíme mu prihral niekdajší spoluhráč z 1. FBC Trenčín Marek Bulko. Ten mu aj na pamiatku priniesol loptičku, s ktorou skóroval. „Starší spoluhráči ma za to ešte určite ‚skasnú‘. Som rád, že som sa presadil hneď v prvom zápase, aspoň zo mňa opadne tá nervozita. Marek mi to prihral pred prázdnu bránku. Minulú sezónu sme hrali celú spolu, takže sme zohratí a myslím si, že to bol celkom pekný gól,“ povedal Hatala.

 

Nastúpil v tretej formácii, v ktorej figuroval aj ďalší hráč aktuálneho lídra našej mužskej extraligy Tomáš Kvasnica. „Rozumiem si s nimi. Hral som s nimi v podstate odkedy som začal s florbalom, čiže určite mi to pomohlo. Rozumieme si však aj s ostatnými chalanmi – na ihrisku, aj mimo neho. Sme skvelá partia,“ dodal hráč Vítkovíc Hatala. Spomenutú trojicu v tretej päťke doplnili Filip Čonka-Skyba a Ronald Gašparík.

 

O zopár eur ľahší zostane po víťazstve nad Maďarskom aj kapitán národného tímu SR Michal Pažák. Ten v tretej minúte otvoril skóre duelu a odštartoval tak kanonádu Slovákov. „Ja som väčšinou tie góly nedával, takže sa z toho veľmi teším. Okrem toho to bol prvý gól v zápase, čiže bol pre nás taký štartovací. Chlapci si zo mňa už stihli urobiť srandu. Pred tým som bol ‚nič‘ a teraz som dostal kapitánsku pásku a už to išlo: ‚kapitán dal gól, správny kapitán‘. Každopádne mi gól urobil radosť a aj mi pomohol, pretože predsa len to bol prvý zápas a bol som mierne nervózny,“ povedal.

 

„Určite tam budú nejaké sumy za kapitánsku pásku i za gól. Uvidíme, čo všetko si na mňa nájdu, ale určite to nebude lacné. Pokladník je Rasťo Mazák. Neviem, či dobre počíta, ale myslím si, že on sa asi nemýli,“ dodal útočník Sparty Praha.

 

Spokojnosť po úvodnom stretnutí neskrýval tréner našej reprezentácie Radomír Mrázek, pre ktorého to bolo vôbec prvé víťazstvo na lavičke Slovenska. „Zápas mal očakávaný priebeh. Dokiaľ súper vládal, tak sa potvrdilo, že má veľmi šikovných hráčov, dokonca rýchlo zmazal náš dvojgólový náskok. My sme stavili na to, že ich aktívnou hrou unavíme. Malo to síce nejaké 'muchy', ale Maďari po prvej tretine absolútne kondične odišli. Vďaka tomu sme mohli dať šancu všetkým hráčom. Vnútorne som maximálne spokojný. Myslím si, že to pre nás boli povinné body a získali sme ich,“ vyhlásil čoskoro 42-ročný kormidelník (nar. 5. februára 1978).

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: IFF

späť