Medzinárodné prestupy sa už realizujú

11.05.2020 11:28:01
Obdobie medzinárodných prestupov sa začalo 1. mája a potrvá do 15. januára 2021. Ich realizácia však nadobudne oficiálnu platnosť od 1. júla. Formuláre a s nimi spojené poplatky však už môžu jednotlivé kluby, či hráči, zasielať na spracovanie Medzinárodnej floebalovej federácii.

Prvé prestupy otvorili Dáni Mathias Glass a Mike Trolle, ktorí prestupujú do švédskeho Höllviken IBF. V súčasnej situácii, keď sú uzatvorené štátne hranice mnohých krajín bude zaujímavé sledovať, či a do akej miery nastane presun florbalistov medzi krajinami. Prvé náznaky dokazujú, že ani globálna situácia nezabráni hráčom v pohybe. Celkom určite budeme pozorne sledovať kde „zakotvia“ aj niekoľkí slovenskí hráči a hráčky, ktorí sa rozhodnú vyskúšať legionársky chlebík, prípadne presídlia z jedného zahraničného klubu do iného. Niekoľko neoficiálnych náznakov sa už črtá...

 

Podľa rozhodnutia rady IFF sa od 1. mája 2020 uplatňujú nové poplatky za prestupy. Všetky potrebné tlačivá a žiadosti o prestupoch hráčov a ostatné pokyny nájdete TU.

 

ZDROJ: www.floorball.org

 

FOTO: Martin FLOUSEK

späť